Oct 5, 2023
|
v. Uralmash-2 |
W, 76 - 62 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
1-0 |
PTS: 20. S. Meshkov
REB: 8. S. Meshkov
AST: 6. S. Burinsky
|
PTS: 11. F. Manikhin
REB: 7. M. Reshetov
AST: 5. M. Reshetov
|
102.4 - 83.6 |
Oct 6, 2023
|
v. Uralmash-2 |
W, 85 - 63 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
2-0 |
PTS: 25. T. Vashchenko
REB: 11. M. Dulkay
AST: 4. I. Prokopenko
|
PTS: 12. F. Manikhin
REB: 7. M. Reshetov
AST: 6. M. Reshetov
|
120.7 - 89.4 |
Oct 9, 2023
|
v. MBA-2 Moscow |
L, 53 - 70 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
2-1 |
PTS: 9. T. Komissarov
REB: 6. T. Vashchenko
AST: 3. M. Dulkay
|
PTS: 22. M. Padius
REB: 8. M. Ogarkov
AST: 4. M. Shalonin
|
73.2 - 96.7 |
Oct 10, 2023
|
v. MBA-2 Moscow |
L, 58 - 65 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
2-2 |
PTS: 14. S. Burinsky
REB: 12. M. Dulkay
AST: 2. S. Burinsky
|
PTS: 13. M. Padius
REB: 10. M. Ogarkov
AST: 4. M. Shalonin
|
76.6 - 85.8 |
Oct 20, 2023
|
v. Runa-2 |
L, 68 - 78 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
2-3 |
PTS: 12. E. Evstafiev
REB: 9. M. Dulkay
AST: 4. E. Evstafiev
|
PTS: 23. Egor Vanin
REB: 16. Egor Vanin
AST: 7. Egor Vanin
|
86.6 - 99.3 |
Oct 21, 2023
|
v. Runa-2 |
L, 75 - 82 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
2-4 |
PTS: 17. M. Dulkay
REB: 10. M. Dulkay
AST: 6. S. Burinsky
|
PTS: 21. Ian Dodeus
REB: 9. Ilya Krivich
AST: 5. Ian Dodeus
|
93.2 - 101.9 |
Nov 2, 2023
|
@ Lokomotiv Kuban-2 |
L, 82 - 70 |
Basket Hall
VTB Youth United League
|
2-5 |
PTS: 14. V. Samukhin
REB: 10. V. Samukhin
AST: 7. S. Burinsky
|
PTS: 23. N. Ryabov
REB: 11. A. Oreshnikov
AST: 6. N. Ryabov
|
100.2 - 85.6 |
Nov 3, 2023
|
@ Lokomotiv Kuban-2 |
W, 63 - 71 |
Basket Hall
VTB Youth United League
|
3-5 |
PTS: 24. V. Samukhin
REB: 11. V. Samukhin
AST: 4. S. Burinsky
|
PTS: 18. A. Oreshnikov
REB: 5. A. Oreshnikov
AST: 7. N. Ryabov
|
87.8 - 99.0 |
Nov 15, 2023
|
v. Parma-2 |
W, 76 - 55 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
4-5 |
PTS: 12. Ilyas Abdul
REB: 10. M. Dulkay
AST: 6. S. Burinsky
|
PTS: 8. Lev Svinin
REB: 7. Gleb Firsov
AST: 3. Y. Zhuchkov
|
96.5 - 69.8 |
Nov 16, 2023
|
v. Parma-2 |
W, 75 - 53 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
5-5 |
PTS: 18. V. Samukhin
REB: 10. V. Samukhin
AST: 6. D. Filippov
|
PTS: 10. Ivan Egorov
REB: 8. M. Stafeev
AST: 4. Ivan Egorov
|
96.8 - 68.4 |
Nov 19, 2023
|
v. Khimki-2 |
L, 58 - 61 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
5-6 |
PTS: 14. H. Muschinsky
REB: 11. V. Samukhin
AST: 6. S. Burinsky
|
PTS: 14. A. Koryakin
REB: 10. S. Kudrin
AST: 3. B. Smirnov
|
76.1 - 80.1 |
Nov 20, 2023
|
v. Khimki-2 |
L, 80 - 85 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
5-7 |
PTS: 18. V. Samukhin
REB: 7. V. Samukhin
AST: 6. D. Filippov
|
PTS: 19. G. Shilohvostov
REB: 9. S. Kudrin
AST: 5. B. Smirnov
|
97.5 - 103.6 |
Nov 29, 2023
|
@ Samara-2 |
W, 54 - 90 |
SK SGUE
VTB Youth United League
|
6-7 |
PTS: 16. A. Antipov
REB: 8. T. Komissarov
AST: 8. I. Prokopenko
|
PTS: 15. Egor Chirkov
REB: 8. A. Maskaev
AST: 3. S. Saukkonen
|
69.6 - 116.0 |
Nov 30, 2023
|
@ Samara-2 |
W, 48 - 94 |
SK SGUE
VTB Youth United League
|
7-7 |
PTS: 19. H. Muschinsky
REB: 11. T. Komissarov
AST: 5. T. Vashchenko
|
PTS: 11. B. Shuvakin
REB: 6. A. Maskaev
AST: 2. G. Marufov
|
61.8 - 121.0 |
Dec 3, 2023
|
@ Avtodor-2 |
W, 56 - 79 |
FOK Star
VTB Youth United League
|
8-7 |
PTS: 21. H. Muschinsky
REB: 13. V. Samukhin
AST: 8. S. Burinsky
|
PTS: 14. K. Bekkiev
REB: 7. D. Yakovlev
AST: 4. D. Yakovlev
|
67.4 - 95.1 |
Dec 4, 2023
|
@ Avtodor-2 |
W, 58 - 81 |
FOK Star
VTB Youth United League
|
9-7 |
PTS: 17. V. Samukhin
REB: 10. V. Samukhin
AST: 5. S. Burinsky
|
PTS: 18. J. Pechendzhian
REB: 6. M. Luchkin
AST: 4. J. Pechendzhian
|
73.3 - 102.4 |
Dec 12, 2023
|
v. Nizhny Novgorod-2 |
W, 91 - 68 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
10-7 |
PTS: 23. T. Vashchenko
REB: 11. V. Samukhin
AST: 6. S. Burinsky
|
PTS: 17. Nikita Bodin
REB: 7. V. Semenchenko
AST: 3. Nikita Bodin
|
119.6 - 89.4 |
Dec 13, 2023
|
v. Nizhny Novgorod-2 |
W, 100 - 60 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
11-7 |
PTS: 17. D. Rodionov
REB: 10. T. Vashchenko
AST: 5. D. Rodionov
|
PTS: 12. F. Doronichev
REB: 7. Nikita Bodin
AST: 6. V. Semenchenko
|
131.4 - 78.9 |
Dec 16, 2023
|
v. UNICS-2 |
W, 74 - 41 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
12-7 |
PTS: 15. V. Samukhin
REB: 14. M. Dulkay
AST: 4. Ilyas Abdul
|
PTS: 9. Y. Prishedko
REB: 15. S. Shulgin
AST: 2. S. Sharonov
|
97.0 - 53.7 |
Dec 17, 2023
|
v. UNICS-2 |
W, 89 - 62 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
13-7 |
PTS: 14. V. Samukhin
REB: 14. V. Samukhin
AST: 4. R. Zakhar
|
PTS: 14. Roman Ilyuk
REB: 8. E. Shaposhinikov
AST: 3. Roman Ilyuk
|
114.1 - 79.5 |
Dec 25, 2023
|
@ Yenisei-2 |
W, 75 - 86 |
SK Krasnoyarsk
VTB Youth United League
|
14-7 |
PTS: 24. M. Dulkay
REB: 16. M. Dulkay
AST: 7. E. Evstafiev
|
PTS: 17. M. Yakubets
REB: 9. A. Gritsenko
AST: 6. I. Kityukha
|
90.2 - 103.4 |
Dec 26, 2023
|
@ Yenisei-2 |
W, 70 - 107 |
SK Krasnoyarsk
VTB Youth United League
|
15-7 |
PTS: 18. E. Evstafiev
REB: 10. T. Vashchenko
AST: 5. D. Filippov
|
PTS: 17. E. Skuratov
REB: 7. M. Yakubets
AST: 5. V. Afanasyev
|
80.3 - 122.8 |
Jan 11, 2024
|
@ MBA-2 Moscow |
L, 78 - 70 |
DS Dynamo Krylatskoe
VTB Youth United League
|
15-8 |
PTS: 14. D. Filippov
REB: 9. Ilyas Abdul
AST: 3. T. Vashchenko
|
PTS: 18. M. Ogarkov
REB: 7. M. Ogarkov
AST: 7. Klim Adaykin
|
103.9 - 93.3 |
Jan 12, 2024
|
@ MBA-2 Moscow |
L, 85 - 83 |
DS Dynamo Krylatskoe
VTB Youth United League
|
15-9 |
PTS: 18. V. Samukhin
REB: 10. V. Samukhin
AST: 6. S. Burinsky
|
PTS: 18. M. Padius
REB: 9. M. Padius
AST: 4. M. Shalonin
|
87.3 - 85.2 |
Jan 15, 2024
|
@ Uralmash-2 |
W, 84 - 95 |
VTB Youth United League
|
16-9 |
PTS: 21. M. Dulkay
REB: 10. T. Vashchenko
AST: 4. M. Dulkay
|
PTS: 15. D. Yurkov
REB: 6. Andrey Dymus
AST: 5. M. Reshetov
|
110.4 - 124.9 |
Jan 16, 2024
|
@ Uralmash-2 |
W, 71 - 88 |
VTB Youth United League
|
17-9 |
PTS: 17. V. Samukhin
REB: 8. V. Samukhin
AST: 4. S. Burinsky
|
PTS: 13. K. Voskoboynikov
REB: 5. K. Voskoboynikov
AST: 5. M. Reshetov
|
96.3 - 119.3 |
Jan 22, 2024
|
@ CSKA-2 |
L, 75 - 72 |
VTB Youth United League
|
17-10 |
PTS: 14. V. Samukhin
REB: 11. V. Samukhin
AST: 4. M. Dulkay
|
PTS: 17. N. Sadikov
REB: 7. D. Klyuchenkov
AST: 9. V. Mikheyev
|
98.8 - 94.8 |
Jan 23, 2024
|
@ CSKA-2 |
L, 67 - 59 |
VTB Youth United League
|
17-11 |
PTS: 13. D. Filippov
REB: 9. M. Dulkay
AST: 4. S. Burinsky
|
PTS: 13. N. Natsvlishvili
REB: 5. R. Gusev
AST: 6. N. Sadikov
|
97.7 - 86.0 |
Feb 2, 2024
|
@ Runa-2 |
W, 73 - 85 |
DS Dynamo Lavochkin
VTB Youth United League
|
18-11 |
PTS: 22. S. Burinsky
REB: 8. M. Dulkay
AST: 6. S. Burinsky
|
PTS: 26. Ilya Krivich
REB: 11. Egor Vanin
AST: 6. Ian Dodeus
|
95.2 - 110.8 |
Feb 3, 2024
|
@ Runa-2 |
L, 83 - 76 |
DS Dynamo Lavochkin
VTB Youth United League
|
18-12 |
PTS: 22. V. Samukhin
REB: 8. Ilyas Abdul
AST: 7. S. Burinsky
|
PTS: 25. Ilya Krivich
REB: 12. Egor Vanin
AST: 11. Ian Dodeus
|
102.3 - 93.6 |
Feb 16, 2024
|
v. Lokomotiv Kuban-2 |
L, 78 - 81 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
18-13 |
PTS: 20. A. Antipov
REB: 9. T. Vashchenko
AST: 6. S. Burinsky
|
PTS: 21. V. Ishchenko
REB: 12. A. Koryakovsky
AST: 3. V. Ishchenko
|
98.5 - 102.2 |
Feb 17, 2024
|
v. Lokomotiv Kuban-2 |
W, 79 - 78 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
19-13 |
PTS: 22. I. Prokopenko
REB: 9. A. Antipov
AST: 7. I. Prokopenko
|
PTS: 23. Daniil Ginko
REB: 8. A. Koryakovsky
AST: 7. V. Ishchenko
|
102.2 - 100.9 |
Feb 28, 2024
|
@ Parma-2 |
L, 80 - 75 |
FOK Victory
VTB Youth United League
|
19-14 |
PTS: 19. E. Evstafiev
REB: 12. M. Dulkay
AST: 5. S. Burinsky
|
PTS: 20. Gleb Firsov
REB: 10. Gleb Firsov
AST: 10. Lev Svinin
|
100.5 - 94.2 |
Feb 29, 2024
|
@ Parma-2 |
W, 70 - 81 |
FOK Victory
VTB Youth United League
|
20-14 |
PTS: 22. T. Vashchenko
REB: 8. T. Vashchenko
AST: 6. E. Evstafiev
|
PTS: 14. Lev Svinin
REB: 10. Gleb Firsov
AST: 9. Lev Svinin
|
91.6 - 106.0 |
Mar 3, 2024
|
@ Khimki-2 |
L, 75 - 60 |
BCMO
VTB Youth United League
|
20-15 |
PTS: 20. M. Dulkay
REB: 8. M. Dulkay
AST: 4. S. Burinsky
|
PTS: 15. G. Shilohvostov
REB: 7. S. Kudrin
AST: 4. G. Shilohvostov
|
105.6 - 84.5 |
Mar 4, 2024
|
@ Khimki-2 |
W, 71 - 84 |
BCMO
VTB Youth United League
|
21-15 |
PTS: 15. S. Burinsky
REB: 10. M. Dulkay
AST: 9. S. Burinsky
|
PTS: 17. A. Koryakin
REB: 8. S. Kudrin
AST: 5. G. Shilohvostov
|
93.8 - 110.9 |
Mar 13, 2024
|
v. Samara-2 |
W, 85 - 76 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
22-15 |
PTS: 26. M. Dulkay
REB: 9. M. Dulkay
AST: 4. E. Evstafiev
|
PTS: 22. D. Kuimov
REB: 7. A. Maskaev
AST: 4. D. Kuimov
|
102.5 - 91.7 |
Mar 14, 2024
|
v. Samara-2 |
W, 75 - 60 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
23-15 |
PTS: 18. S. Burinsky
REB: 11. M. Dulkay
AST: 2. V. Samukhin
|
PTS: 11. D. Sletkov
REB: 8. D. Sletkov
AST: 5. G. Marufov
|
103.6 - 82.9 |
Mar 17, 2024
|
v. Avtodor-2 |
W, 92 - 64 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
24-15 |
PTS: 20. V. Samukhin
REB: 11. V. Samukhin
AST: 7. S. Burinsky
|
PTS: 12. Matvey Popov
REB: 8. J. Pechendzhian
AST: 9. Matvey Popov
|
125.3 - 87.2 |
Mar 18, 2024
|
v. Avtodor-2 |
W, 86 - 65 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
25-15 |
PTS: 20. V. Samukhin
REB: 7. V. Samukhin
AST: 5. R. Zakhar
|
PTS: 15. A. Domyutsa
REB: 6. J. Pechendzhian
AST: 5. Matvey Popov
|
126.2 - 95.4 |
Mar 25, 2024
|
@ Nizhny Novgorod-2 |
W, 77 - 101 |
NO UOR
VTB Youth United League
|
26-15 |
PTS: 17. M. Dulkay
REB: 10. V. Samukhin
AST: 5. D. Filippov
|
PTS: 16. Nikita Bodin
REB: 9. Nikita Bodin
AST: 8. E. Vorontsov
|
103.4 - 135.6 |
Mar 26, 2024
|
@ Nizhny Novgorod-2 |
W, 62 - 89 |
NO UOR
VTB Youth United League
|
27-15 |
PTS: 11. E. Evstafiev
REB: 14. V. Samukhin
AST: 6. D. Filippov
|
PTS: 10. E. Vorontsov
REB: 5. Nikita Bodin
AST: 7. E. Vorontsov
|
81.5 - 117.1 |
Mar 29, 2024
|
@ UNICS-2 |
W, 47 - 92 |
UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
|
28-15 |
PTS: 14. V. Samukhin
REB: 11. V. Samukhin
AST: 5. E. Evstafiev
|
PTS: 11. E. Shaposhinikov
REB: 6. A. Sushchik
AST: 4. E. Shaposhinikov
|
61.6 - 120.5 |
Mar 30, 2024
|
@ UNICS-2 |
W, 58 - 86 |
UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
|
29-15 |
PTS: 20. E. Evstafiev
REB: 9. V. Samukhin
AST: 8. S. Burinsky
|
PTS: 19. E. Shaposhinikov
REB: 8. Y. Prishedko
AST: 6. Ilya Volodin
|
76.3 - 113.2 |
Apr 5, 2024
|
v. Yenisei-2 |
W, 96 - 69 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
30-15 |
PTS: 14. M. Dulkay
REB: 10. M. Dulkay
AST: 4. D. Filippov
|
PTS: 21. I. Kityukha
REB: 11. D. Zavorotny
AST: 3. I. Kityukha
|
118.3 - 85.0 |
Apr 6, 2024
|
v. Yenisei-2 |
W, 97 - 54 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
31-15 |
PTS: 17. R. Zakhar
REB: 10. R. Zakhar
AST: 6. R. Zakhar
|
PTS: 21. E. Skuratov
REB: 9. D. Zavorotny
AST: 6. E. Skuratov
|
123.4 - 68.7 |
Apr 9, 2024
|
v. CSKA-2 |
W, 90 - 70 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
32-15 |
PTS: 17. S. Burinsky
REB: 14. M. Dulkay
AST: 7. S. Burinsky
|
PTS: 14. N. Natsvlishvili
REB: 6. A. Baranov
AST: 4. N. Sadikov
|
114.7 - 89.2 |
Apr 10, 2024
|
v. CSKA-2 |
W, 73 - 57 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
33-15 |
PTS: 18. E. Evstafiev
REB: 11. M. Dulkay
AST: 4. P. Logunov
|
PTS: 16. K. Petukhov
REB: 6. R. Gusev
AST: 5. D. Radulov
|
94.6 - 73.9 |
Apr 16, 2024
|
v. Khimki-2 |
W, 85 - 73 |
Zenith Academy
VTB Youth United League
|
34-15 |
PTS: 20. A. Antipov
REB: 10. V. Samukhin
AST: 5. I. Prokopenko
|
PTS: 14. I. Mochalov
REB: 7. S. Simakov
AST: 6. B. Smirnov
|
104.5 - 89.7 |
Apr 19, 2024
|
@ Khimki-2 |
W, 81 - 89 |
BCMO
VTB Youth United League
|
35-15 |
PTS: 16. E. Evstafiev
REB: 8. A. Antipov
AST: 6. S. Burinsky
|
PTS: 18. A. Koryakin
REB: 8. B. Smirnov
AST: 8. B. Smirnov
|
100.1 - 109.9 |
May 3, 2024
|
@ MBA-2 Moscow |
W, 86 - 94 |
DS Dynamo Krylatskoe
VTB Youth United League
|
36-15 |
PTS: 24. P. Zemskii
REB: 10. A. Antipov
AST: 5. S. Burinsky
|
PTS: 22. Klim Adaykin
REB: 10. M. Ogarkov
AST: 6. M. Shalonin
|
107.0 - 116.9 |
May 4, 2024
|
@ CSKA-2 |
W, 74 - 77 |
VTB Youth United League
|
37-15 |
PTS: 23. Egor Ryzhov
REB: 19. Egor Ryzhov
AST: 5. I. Prokopenko
|
PTS: 15. D. Klyuchenkov
REB: 7. K. Petukhov
AST: 9. N. Sadikov
|
101.5 - 105.6 |