Oct 1, 2023
|
@ Grondo-GrGU |
L, 76 - 66 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
0-1 |
PTS: 21. Nikita Myts
REB: 14. D. Shved
AST: 5. V. Lagodich
|
PTS: 23. G. Sherstobitov
REB: 9. M. Poznyak
AST: 6. Daniil Kisel
|
90.3 - 78.4 |
Oct 8, 2023
|
v. Rubon (2) |
L, 87 - 92 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
0-2 |
PTS: 23. Nikita Myts
REB: 16. D. Shved
AST: 6. Artem Tour
|
PTS: 26. I. Kustarnikov
REB: 15. I. Kustarnikov
AST: 7. A. Makhanovskiy
|
80.4 - 85.0 |
Oct 15, 2023
|
@ Gomel Lynx Youth |
W, 52 - 83 |
Belarusian BPL
|
1-2 |
PTS: 30. Nikita Myts
REB: 12. M. Rogaschuk
AST: 6. Nikita Myts
|
PTS: 15. I. Polyakov
REB: 14. D. Bakshaev
AST: 5. I. Polyakov
|
56.9 - 90.8 |
Oct 25, 2023
|
v. RCOP-SDUSHOR |
W, 90 - 69 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
2-2 |
PTS: 23. V. Lagodich
REB: 14. M. Rogaschuk
AST: 6. M. Rogaschuk
|
PTS: 17. Z. Priyma
REB: 11. N. Farkhadov
AST: 6. Dmitry Drozd
|
102.5 - 78.6 |
Oct 29, 2023
|
@ Tsmoki Minsk III |
L, 99 - 72 |
Hall BK Minsk-2006
Belarusian BPL
|
2-3 |
PTS: 14. Oleg Saley
REB: 6. V. Lagodich
AST: 7. Nikita Myts
|
PTS: 18. D. Zakharenkov
REB: 13. Gleb Bigun
AST: 7. M. Golubko
|
113.2 - 82.3 |
Nov 5, 2023
|
v. Borisfen Mogilev Youth |
L, 92 - 94 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
2-4 |
PTS: 32. D. Shved
REB: 24. D. Shved
AST: 14. V. Lagodich
|
PTS: 32. D. Gorbachevskiy
REB: 8. D. Gorbachevskiy
AST: 11. Egor Yuriev
|
96.9 - 99.0 |
Nov 12, 2023
|
v. Grondo-GrGU |
L, 69 - 72 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
2-5 |
PTS: 21. D. Shved
REB: 14. D. Shved
AST: 5. Nikita Myts
|
PTS: 17. Daniil Kisel
REB: 10. Egor Chesnov
AST: 7. G. Sherstobitov
|
83.6 - 87.3 |
Nov 19, 2023
|
@ Rubon (2) |
W, 63 - 78 |
Belarusian BPL
|
3-5 |
PTS: 24. Nikita Myts
REB: 12. D. Shved
AST: 9. V. Lagodich
|
PTS: 22. N. Borodin
REB: 15. N. Borodin
AST: 4. D. Ilnitsky
|
70.6 - 87.4 |
Nov 22, 2023
|
v. Gomel Lynx Youth |
W, 74 - 47 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
4-5 |
PTS: 16. M. Rogaschuk
REB: 12. Roman Dyrman
AST: 8. V. Lagodich
|
PTS: 16. A. Pototsky
REB: 7. V. Satyrov
AST: 2. G. Korolenok
|
92.3 - 58.6 |
Dec 13, 2023
|
@ RCOP-SDUSHOR |
L, 66 - 44 |
Belarusian BPL
|
4-6 |
PTS: 14. V. Lagodich
REB: 14. M. Rogaschuk
AST: 2. Nikita Myts
|
PTS: 18. M. Yagutko
REB: 9. Dmitry Drozd
AST: 6. Y. Shunkevich
|
83.9 - 55.9 |
Dec 17, 2023
|
v. Tsmoki Minsk III |
L, 73 - 87 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
4-7 |
PTS: 21. Nikita Myts
REB: 10. M. Rogaschuk
AST: 7. V. Lagodich
|
PTS: 27. A. Bliznyuk
REB: 9. A. Bochkar
AST: 5. A. Bliznyuk
|
93.2 - 111.1 |
Dec 20, 2023
|
@ Borisfen Mogilev Youth |
W, 77 - 78 |
Belarusian BPL
|
5-7 |
PTS: 21. Nikita Myts
REB: 16. M. Rogaschuk
AST: 6. Nikita Myts
|
PTS: 26. I. Dudchenko
REB: 13. Artem Puchko
AST: 5. Artem Puchko
|
94.0 - 95.3 |
Jan 14, 2024
|
@ Grondo-GrGU |
L, 75 - 66 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
5-8 |
PTS: 23. Nikita Myts
REB: 13. M. Rogaschuk
AST: 5. V. Lagodich
|
PTS: 25. Anton Gaidel
REB: 9. E. Savostian
AST: 7. Anton Gaidel
|
91.2 - 80.2 |
Jan 21, 2024
|
v. Rubon (2) |
W, 69 - 54 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
6-8 |
PTS: 25. Nikita Myts
REB: 11. D. Shved
AST: 5. M. Rogaschuk
|
PTS: 11. I. Kustarnikov
REB: 9. A. Makhanovskiy
AST: 3. K. Chulkov
|
81.3 - 63.6 |
Jan 28, 2024
|
@ Gomel Lynx Youth |
W, 43 - 100 |
Belarusian BPL
|
7-8 |
PTS: 25. Nikita Myts
REB: 16. M. Rogaschuk
AST: 8. M. Rogaschuk
|
PTS: 21. V. Kurtsevich
REB: 4. V. Kurtsevich
AST: 4. V. Kurtsevich
|
52.9 - 123.0 |
Feb 7, 2024
|
v. RCOP-SDUSHOR |
L, 64 - 66 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
7-9 |
PTS: 14. D. Shved
REB: 12. M. Rogaschuk
AST: 5. V. Lagodich
|
PTS: 14. N. Farkhadov
REB: 11. M. Yagutko
AST: 5. N. Leoshin
|
69.7 - 71.9 |
Feb 11, 2024
|
@ Tsmoki Minsk III |
W, 78 - 81 |
Hall BK Minsk-2006
Belarusian BPL
|
8-9 |
PTS: 36. Nikita Myts
REB: 8. Nikita Myts
AST: 6. V. Lagodich
|
PTS: 23. A. Bochkar
REB: 11. A. Bochkar
AST: 5. M. Moskalchuk
|
89.5 - 92.9 |
Feb 18, 2024
|
v. Borisfen Mogilev Youth |
W, 81 - 54 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
9-9 |
PTS: 18. Artem Tour
REB: 6. Daniil Vitko
AST: 6. V. Lagodich
|
PTS: 17. Artem Puchko
REB: 10. Artem Puchko
AST: 5. A. Baranovsky
|
94.5 - 63.0 |
Mar 3, 2024
|
v. Grondo-GrGU |
L, 63 - 78 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
9-10 |
PTS: 16. Nikita Myts
REB: 10. M. Rogaschuk
AST: 4. Artem Tour
|
PTS: 22. E. Savostian
REB: 8. Daniil Kisel
AST: 7. G. Sherstobitov
|
81.2 - 100.6 |
Mar 10, 2024
|
@ Rubon (2) |
L, 97 - 74 |
Belarusian BPL
|
9-11 |
PTS: 26. Nikita Myts
REB: 14. M. Rogaschuk
AST: 5. Artem Tour
|
PTS: 23. A. Makhanovskiy
REB: 16. N. Borodin
AST: 7. David Mukete
|
113.0 - 86.2 |
Mar 17, 2024
|
v. Gomel Lynx Youth |
W, 96 - 50 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
10-11 |
PTS: 18. Artem Tour
REB: 11. D. Shved
AST: 6. Roman Dyrman
|
PTS: 15. A. Borisenko
REB: 8. V. Satyrov
AST: 4. A. Pototsky
|
111.2 - 57.9 |
Mar 28, 2024
|
@ RCOP-SDUSHOR |
L, 79 - 72 |
Belarusian BPL
|
10-12 |
PTS: 26. D. Shved
REB: 11. Nikita Myts
AST: 10. Nikita Myts
|
PTS: 17. N. Farkhadov
REB: 10. A. Velesik
AST: 4. Z. Priyma
|
101.8 - 92.8 |
Mar 31, 2024
|
v. Tsmoki Minsk III |
W, 75 - 67 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
11-12 |
PTS: 22. D. Shved
REB: 12. D. Shved
AST: 7. Nikita Myts
|
PTS: 14. D. Zakharenkov
REB: 10. D. Zakharenkov
AST: 6. D. Zakharenkov
|
94.2 - 84.1 |
Apr 7, 2024
|
@ Borisfen Mogilev Youth |
W, 63 - 90 |
Belarusian BPL
|
12-12 |
PTS: 21. Nikita Myts
REB: 13. M. Rogaschuk
AST: 9. V. Lagodich
|
PTS: 24. Artem Puchko
REB: 13. D. Bakshaev
AST: 3. Artem Puchko
|
72.5 - 103.5 |
Apr 9, 2024
|
@ Tsmoki-Minsk (2) |
L, 74 - 46 |
Minsk Arena
Belarusian BPL
|
12-13 |
PTS: 13. D. Shved
REB: 17. D. Shved
AST: 3. V. Lagodich
|
PTS: 17. Andrey Ozhgo
REB: 10. V. Duchko
AST: 5. N. Dashkevich
|
96.8 - 60.2 |
Apr 12, 2024
|
v. Tsmoki-Minsk (2) |
L, 56 - 75 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
12-14 |
PTS: 17. M. Rogaschuk
REB: 8. M. Rogaschuk
AST: 3. Artem Tour
|
PTS: 24. V. Duchko
REB: 13. V. Duchko
AST: 6. Ivan Balduev
|
73.6 - 98.5 |
Apr 21, 2024
|
@ Rubon (2) |
W, 82 - 84 |
Belarusian BPL
|
13-14 |
PTS: 26. Nikita Myts
REB: 18. D. Shved
AST: 6. Roman Dyrman
|
PTS: 21. A. Makhanovskiy
REB: 12. N. Borodin
AST: 3. A. Makhanovskiy
|
90.8 - 93.1 |
Apr 27, 2024
|
v. Grondo-GrGU |
L, 68 - 84 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
13-15 |
PTS: 26. D. Shved
REB: 21. D. Shved
AST: 5. Roman Dyrman
|
PTS: 20. G. Sherstobitov
REB: 9. Daniil Kisel
AST: 10. Anton Gaidel
|
77.5 - 95.8 |