Oct 1, 2023
|
v. Brest Region |
W, 76 - 66 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
1-0 |
PTS: 23. G. Sherstobitov
REB: 9. M. Poznyak
AST: 6. Daniil Kisel
|
PTS: 21. Nikita Myts
REB: 14. D. Shved
AST: 5. V. Lagodich
|
90.3 - 78.4 |
Oct 11, 2023
|
@ RCOP-SDUSHOR |
W, 44 - 69 |
Belarusian BPL
|
2-0 |
PTS: 19. G. Sherstobitov
REB: 9. M. Poznyak
AST: 3. M. Kopytsky
|
PTS: 14. A. Velesik
REB: 6. Gleb Vergun
AST: 3. M. Degtyar
|
59.8 - 93.8 |
Oct 15, 2023
|
v. Tsmoki Minsk III |
W, 63 - 57 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
3-0 |
PTS: 22. G. Sherstobitov
REB: 15. I. Sirotski
AST: 3. I. Sirotski
|
PTS: 13. M. Golubko
REB: 9. A. Bliznyuk
AST: 5. M. Golubko
|
82.3 - 74.4 |
Oct 23, 2023
|
@ Borisfen Mogilev Youth |
W, 73 - 80 |
Belarusian BPL
|
4-0 |
PTS: 31. I. Sirotski
REB: 14. I. Sirotski
AST: 7. E. Savostian
|
PTS: 29. D. Bezrychenko
REB: 14. D. Bezrychenko
AST: 8. D. Gorbachevskiy
|
80.2 - 87.9 |
Oct 29, 2023
|
v. Rubon (2) |
W, 85 - 70 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
5-0 |
PTS: 24. E. Savostian
REB: 11. Anton Gaidel
AST: 12. Anton Gaidel
|
PTS: 18. David Mukete
REB: 11. I. Kustarnikov
AST: 5. David Mukete
|
99.5 - 81.9 |
Nov 5, 2023
|
@ Gomel Lynx Youth |
W, 36 - 79 |
Belarusian BPL
|
6-0 |
PTS: 15. G. Sherstobitov
REB: 8. N. Kudryavtsef
AST: 4. M. Kopytsky
|
PTS: 12. A. Pototsky
REB: 8. V. Satyrov
AST: 2. A. Pototsky
|
43.7 - 95.9 |
Nov 12, 2023
|
@ Brest Region |
W, 69 - 72 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
7-0 |
PTS: 17. Daniil Kisel
REB: 10. Egor Chesnov
AST: 7. G. Sherstobitov
|
PTS: 21. D. Shved
REB: 14. D. Shved
AST: 5. Nikita Myts
|
83.6 - 87.3 |
Nov 19, 2023
|
v. RCOP-SDUSHOR |
W, 77 - 55 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
8-0 |
PTS: 15. G. Sherstobitov
REB: 13. G. Sherstobitov
AST: 5. E. Savostian
|
PTS: 12. Y. Shunkevich
REB: 10. N. Farkhadov
AST: 4. Y. Shunkevich
|
93.6 - 66.8 |
Nov 22, 2023
|
@ Tsmoki Minsk III |
L, 78 - 73 |
Minsk Arena
Belarusian BPL
|
8-1 |
PTS: 19. Daniil Kisel
REB: 7. Daniil Kisel
AST: 6. G. Sherstobitov
|
PTS: 21. D. Zakharenkov
REB: 13. A. Gogarev
AST: 4. A. Bochkar
|
107.0 - 100.2 |
Nov 26, 2023
|
v. Borisfen Mogilev Youth |
W, 93 - 56 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
9-1 |
PTS: 20. G. Sherstobitov
REB: 11. G. Sherstobitov
AST: 8. M. Kopytsky
|
PTS: 16. Artem Puchko
REB: 11. Artem Puchko
AST: 3. I. Dudchenko
|
100.0 - 60.2 |
Dec 17, 2023
|
@ Rubon (2) |
L, 76 - 74 |
Belarusian BPL
|
9-2 |
PTS: 25. Anton Gaidel
REB: 7. R. Fiyas
AST: 6. G. Sherstobitov
|
PTS: 21. A. Makhanovskiy
REB: 21. N. Borodin
AST: 6. N. Borodin
|
89.3 - 86.9 |
Dec 21, 2023
|
v. Gomel Lynx Youth |
W, 89 - 33 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
10-2 |
PTS: 14. Egor Chesnov
REB: 10. Vasily Novik
AST: 8. N. Kudryavtsef
|
PTS: 12. A. Pototsky
REB: 7. A. Pototsky
AST: 5. G. Korolenok
|
100.4 - 37.2 |
Jan 14, 2024
|
v. Brest Region |
W, 75 - 66 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
11-2 |
PTS: 25. Anton Gaidel
REB: 9. E. Savostian
AST: 7. Anton Gaidel
|
PTS: 23. Nikita Myts
REB: 13. M. Rogaschuk
AST: 5. V. Lagodich
|
91.2 - 80.2 |
Jan 21, 2024
|
@ RCOP-SDUSHOR |
W, 70 - 88 |
Belarusian BPL
|
12-2 |
PTS: 21. M. Poznyak
REB: 9. M. Poznyak
AST: 8. Anton Gaidel
|
PTS: 18. Dmitry Drozd
REB: 7. N. Farkhadov
AST: 4. M. Degtyar
|
86.9 - 109.2 |
Jan 28, 2024
|
v. Tsmoki Minsk III |
W, 67 - 58 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
13-2 |
PTS: 17. G. Sherstobitov
REB: 7. G. Sherstobitov
AST: 9. Anton Gaidel
|
PTS: 15. A. Bliznyuk
REB: 7. A. Bochkar
AST: 4. M. Moskalchuk
|
93.3 - 80.7 |
Feb 4, 2024
|
@ Borisfen Mogilev Youth |
W, 47 - 90 |
Belarusian BPL
|
14-2 |
PTS: 20. Anton Gaidel
REB: 10. M. Poznyak
AST: 5. Anton Gaidel
|
PTS: 15. D. Gorbachevskiy
REB: 13. Artem Puchko
AST: 6. D. Bezrychenko
|
62.7 - 120.1 |
Feb 11, 2024
|
v. Rubon (2) |
L, 68 - 83 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
14-3 |
PTS: 17. G. Sherstobitov
REB: 6. Egor Chesnov
AST: 9. Anton Gaidel
|
PTS: 19. I. Kustarnikov
REB: 17. N. Borodin
AST: 6. N. Borodin
|
80.9 - 98.8 |
Feb 18, 2024
|
@ Gomel Lynx Youth |
W, 44 - 60 |
Belarusian BPL
|
15-3 |
PTS: 17. M. Poznyak
REB: 8. M. Poznyak
AST: 6. M. Kopytsky
|
PTS: 18. V. Kurtsevich
REB: 10. V. Satyrov
AST: 5. G. Korolenok
|
53.0 - 72.3 |
Mar 3, 2024
|
@ Brest Region |
W, 63 - 78 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
16-3 |
PTS: 22. E. Savostian
REB: 8. Daniil Kisel
AST: 7. G. Sherstobitov
|
PTS: 16. Nikita Myts
REB: 10. M. Rogaschuk
AST: 4. Artem Tour
|
81.2 - 100.6 |
Mar 10, 2024
|
v. RCOP-SDUSHOR |
W, 94 - 63 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
17-3 |
PTS: 32. Daniil Kisel
REB: 9. G. Sherstobitov
AST: 5. M. Kopytsky
|
PTS: 17. I. Kotovsky
REB: 8. N. Farkhadov
AST: 4. I. Kotovsky
|
114.5 - 76.8 |
Mar 17, 2024
|
@ Tsmoki Minsk III |
L, 70 - 60 |
Hall BK Minsk-2006
Belarusian BPL
|
17-4 |
PTS: 20. G. Sherstobitov
REB: 6. G. Sherstobitov
AST: 3. E. Savostian
|
PTS: 22. A. Bliznyuk
REB: 13. A. Gogarev
AST: 5. D. Semenyuk
|
96.0 - 82.3 |
Mar 24, 2024
|
v. Borisfen Mogilev Youth |
W, 98 - 64 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
18-4 |
PTS: 19. E. Savostian
REB: 7. E. Savostian
AST: 7. Anton Gaidel
|
PTS: 23. Artem Puchko
REB: 19. Artem Puchko
AST: 5. Artem Puchko
|
113.7 - 74.3 |
Mar 31, 2024
|
@ Rubon (2) |
W, 72 - 96 |
Belarusian BPL
|
19-4 |
PTS: 21. Egor Chesnov
REB: 11. E. Savostian
AST: 7. E. Savostian
|
PTS: 17. A. Makhanovskiy
REB: 10. N. Borodin
AST: 5. V. Baranovsky
|
88.7 - 118.3 |
Apr 7, 2024
|
v. Gomel Lynx Youth |
W, 99 - 28 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
20-4 |
PTS: 21. S. Ovchinnikov
REB: 9. S. Ovchinnikov
AST: 5. N. Kudryavtsef
|
PTS: 14. A. Tenyuta
REB: 6. A. Tenyuta
AST: 4. G. Korolenok
|
129.7 - 36.7 |
Apr 9, 2024
|
v. Tsmoki Minsk III |
L, 54 - 71 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
20-5 |
PTS: 19. Egor Chesnov
REB: 5. E. Savostian
AST: 7. Anton Gaidel
|
PTS: 31. A. Bliznyuk
REB: 11. A. Bliznyuk
AST: 5. A. Bliznyuk
|
72.6 - 95.5 |
Apr 12, 2024
|
@ Tsmoki Minsk III |
W, 64 - 70 |
Hall BK Minsk-2006
Belarusian BPL
|
21-5 |
PTS: 22. G. Sherstobitov
REB: 8. G. Sherstobitov
AST: 4. Anton Gaidel
|
PTS: 15. D. Zakharenkov
REB: 13. R. Makavchik
AST: 5. M. Moskalchuk
|
88.0 - 96.2 |
Apr 15, 2024
|
v. Tsmoki Minsk III |
L, 58 - 60 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
21-6 |
PTS: 19. Egor Chesnov
REB: 9. E. Savostian
AST: 9. E. Savostian
|
PTS: 14. I. Litarnyi
REB: 9. D. Zakharenkov
AST: 5. D. Semenyuk
|
83.2 - 86.0 |
Apr 27, 2024
|
@ Brest Region |
W, 68 - 84 |
Victoria Sports Complex
Belarusian BPL
|
22-6 |
PTS: 20. G. Sherstobitov
REB: 9. Daniil Kisel
AST: 10. Anton Gaidel
|
PTS: 26. D. Shved
REB: 21. D. Shved
AST: 5. Roman Dyrman
|
77.5 - 95.8 |
May 12, 2024
|
v. Rubon (2) |
W, 82 - 68 |
GRSU Gymnasium
Belarusian BPL
|
23-6 |
PTS: 17. Daniil Kisel
REB: 7. G. Sherstobitov
AST: 9. Anton Gaidel
|
PTS: 23. A. Makhanovskiy
REB: 20. N. Borodin
AST: 6. K. Prokopenko
|
96.3 - 79.9 |