Sep 23, 2023
|
@ Impuls-BGUIR |
W, 71 - 94 |
BGUIR Gym
Belarusian BPL
|
1-0 |
PTS: 22. D. Lake
REB: 6. D. Lake
AST: 4. D. Lake
|
PTS: 27. T. Karpuk
REB: 6. V. Kovalev
AST: 7. Maksim Lapko
|
91.3 - 120.9 |
Oct 1, 2023
|
v. Rubon |
W, 97 - 64 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
1-0 |
PTS: 25. V. Balyakin
REB: 17. Shemar Bute
AST: 4. Artem Malkov
|
PTS: 17. M. Shustau
REB: 10. N. Borodin
AST: 4. K. Satsuk
|
119.5 - 78.8 |
Oct 7, 2023
|
@ GOCOR-Soj Gomel |
W, 57 - 109 |
GOTSOR Arena
Belarusian BPL
|
2-0 |
PTS: 20. Egor Yuriev
REB: 10. Shemar Bute
AST: 8. Egor Yuriev
|
PTS: 17. P. Pogorelov
REB: 7. P. Pogorelov
AST: 12. Danila Yanov
|
67.4 - 128.9 |
Oct 14, 2023
|
@ Tsmoki-Minsk (2) |
W, 75 - 90 |
Minsk Arena
Belarusian BPL
|
3-0 |
PTS: 19. V. Balyakin
REB: 10. A. Kopachev
AST: 6. A. Rogozenko
|
PTS: 18. A. Yudkin
REB: 8. V. Duchko
AST: 3. Andrey Ozhgo
|
95.9 - 115.1 |
Oct 17, 2023
|
v. Grodno-93 |
W, 73 - 72 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
4-0 |
PTS: 21. A. Rogozenko
REB: 9. A. Kopachev
AST: 6. D. Lake
|
PTS: 16. I. Sharipov
REB: 13. A. Trastsinetski
AST: 8. E. Tkachuk
|
101.0 - 99.6 |
Oct 21, 2023
|
v. Impuls-BGUIR |
W, 94 - 72 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
5-0 |
PTS: 17. V. Balyakin
REB: 8. V. Balyakin
AST: 6. V. Balyakin
|
PTS: 15. T. Karpuk
REB: 7. V. Lebedev
AST: 6. T. Karpuk
|
124.6 - 95.4 |
Oct 28, 2023
|
@ Rubon |
W, 75 - 82 |
Vitebsk Gym
Belarusian BPL
|
6-0 |
PTS: 26. D. Lake
REB: 13. J. Ligonde
AST: 4. D. Lake
|
PTS: 32. R. PIscheyko
REB: 7. R. PIscheyko
AST: 9. A. Yasevich
|
96.4 - 105.4 |
Nov 4, 2023
|
v. GOCOR-Soj Gomel |
W, 112 - 70 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
7-0 |
PTS: 22. V. Balyakin
REB: 10. Shemar Bute
AST: 7. Artem Malkov
|
PTS: 17. P. Smolyakov
REB: 9. P. Smolyakov
AST: 4. Danila Yanov
|
133.1 - 83.2 |
Nov 7, 2023
|
v. Tsmoki-Minsk (2) |
W, 94 - 68 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
8-0 |
PTS: 20. V. Balyakin
REB: 7. J. Ligonde
AST: 9. A. Rogozenko
|
PTS: 11. K. Barancheev
REB: 5. V. Duchko
AST: 8. N. Dashkevich
|
120.3 - 87.0 |
Nov 14, 2023
|
@ Grodno-93 |
W, 82 - 88 |
Sports Tourist Complex
Belarusian BPL
|
9-0 |
PTS: 22. A. Rogozenko
REB: 14. Shemar Bute
AST: 6. D. Lake
|
PTS: 32. Kiryl Sitnik
REB: 12. I. Sharipov
AST: 8. Kiryl Sitnik
|
106.1 - 113.8 |
Nov 18, 2023
|
@ Impuls-BGUIR |
W, 66 - 84 |
BGUIR Gym
Belarusian BPL
|
10-0 |
PTS: 17. D. Lake
REB: 10. J. Ligonde
AST: 5. A. Rogozenko
|
PTS: 13. R. Rubinshteyn
REB: 7. M. Kozlovets
AST: 6. R. Rubinshteyn
|
80.9 - 102.9 |
Nov 22, 2023
|
v. Rubon |
W, 88 - 85 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
11-0 |
PTS: 28. D. Lake
REB: 12. J. Ligonde
AST: 5. A. Rogozenko
|
PTS: 25. M. Ovsepian
REB: 8. M. Ovsepian
AST: 12. M. Shustau
|
105.2 - 101.6 |
Dec 2, 2023
|
@ GOCOR-Soj Gomel |
W, 67 - 108 |
GOTSOR Arena
Belarusian BPL
|
12-0 |
PTS: 18. D. Lake
REB: 11. V. Balyakin
AST: 5. V. Balyakin
|
PTS: 19. P. Smolyakov
REB: 8. P. Smolyakov
AST: 7. Danila Yanov
|
79.8 - 128.6 |
Dec 12, 2023
|
v. Grodno-93 |
L, 65 - 89 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
12-1 |
PTS: 15. J. Ligonde
REB: 13. J. Ligonde
AST: 6. D. Lake
|
PTS: 23. Kiryl Sitnik
REB: 7. N. Djuric
AST: 6. E. Tkachuk
|
79.2 - 108.4 |
Dec 16, 2023
|
v. Impuls-BGUIR |
L, 79 - 83 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
12-2 |
PTS: 20. A. Rogozenko
REB: 5. J. Ligonde
AST: 5. D. Lake
|
PTS: 22. Maksim Lapko
REB: 8. R. Rubinshteyn
AST: 7. Maksim Lapko
|
99.0 - 104.0 |
Dec 19, 2023
|
v. Tsmoki-Minsk (2) |
W, 102 - 73 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
13-2 |
PTS: 33. D. Lake
REB: 10. J. Ligonde
AST: 5. A. Kopachev
|
PTS: 17. Andrey Ozhgo
REB: 7. Andrey Ozhgo
AST: 5. Andrey Ozhgo
|
127.7 - 91.4 |
Jan 13, 2024
|
@ Rubon |
W, 87 - 91 |
Vitebsk Gym
Belarusian BPL
|
14-2 |
PTS: 21. D. Lake
REB: 6. D. Lake
AST: 4. A. Kopachev
|
PTS: 25. M. Shustau
REB: 11. K. Satsuk
AST: 5. K. Satsuk
|
103.5 - 108.3 |
Jan 20, 2024
|
v. GOCOR-Soj Gomel |
W, 116 - 55 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
15-2 |
PTS: 26. J. Ligonde
REB: 17. M. Lyutych
AST: 10. Egor Yuriev
|
PTS: 16. Danila Yanov
REB: 9. M. Pakhryaev
AST: 3. Danila Yanov
|
138.7 - 65.8 |
Jan 27, 2024
|
@ Grodno-93 |
L, 76 - 56 |
Sports Tourist Complex
Belarusian BPL
|
15-3 |
PTS: 19. V. Balyakin
REB: 13. Shemar Bute
AST: 3. M. Lyutych
|
PTS: 15. Kiryl Sitnik
REB: 9. T. Dryukov
AST: 4. A. Trastsinetski
|
105.4 - 77.7 |
Feb 3, 2024
|
v. Impuls-BGUIR |
W, 91 - 53 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
16-3 |
PTS: 19. D. Lake
REB: 13. J. Ligonde
AST: 7. D. Bezrychenko
|
PTS: 27. Ivan Zimin
REB: 7. R. Stetsyuk
AST: 3. Maksim Lapko
|
112.0 - 65.2 |
Feb 10, 2024
|
v. Rubon |
W, 91 - 74 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
17-3 |
PTS: 36. D. Lake
REB: 13. M. Lyutych
AST: 7. I. Polonevych
|
PTS: 21. M. Shustau
REB: 5. M. Ovsepian
AST: 5. M. Shustau
|
112.7 - 91.7 |
Feb 14, 2024
|
@ Tsmoki-Minsk (2) |
W, 71 - 82 |
Minsk Arena
Belarusian BPL
|
18-3 |
PTS: 21. D. Lake
REB: 17. J. Ligonde
AST: 3. I. Polonevych
|
PTS: 17. V. Duchko
REB: 12. V. Duchko
AST: 5. Andrey Ozhgo
|
89.8 - 103.7 |
Feb 17, 2024
|
@ GOCOR-Soj Gomel |
W, 78 - 88 |
GOTSOR Arena
Belarusian BPL
|
19-3 |
PTS: 32. V. Balyakin
REB: 6. J. Ligonde
AST: 7. D. Lake
|
PTS: 21. Danila Yanov
REB: 10. P. Pogorelov
AST: 8. Danila Yanov
|
96.4 - 108.7 |
Mar 2, 2024
|
v. Tsmoki-Minsk (2) |
W, 87 - 81 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
20-3 |
PTS: 31. D. Lake
REB: 8. Shemar Bute
AST: 7. D. Lake
|
PTS: 21. K. Barancheev
REB: 4. K. Barancheev
AST: 5. Andrey Ozhgo
|
105.8 - 98.5 |
Mar 10, 2024
|
v. Grodno-93 |
L, 67 - 78 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
20-4 |
PTS: 21. D. Lake
REB: 14. M. Liutych
AST: 3. D. Lake
|
PTS: 20. N. Djuric
REB: 7. A. Trastsinetski
AST: 8. E. Tkachuk
|
80.4 - 93.7 |
Mar 16, 2024
|
@ Impuls-BGUIR |
W, 77 - 79 |
BGUIR Gym
Belarusian BPL
|
21-4 |
PTS: 19. D. Lake
REB: 11. M. Lyutych
AST: 7. D. Bezrychenko
|
PTS: 24. R. Rubinshteyn
REB: 10. R. Rubinshteyn
AST: 4. R. Rubinshteyn
|
96.7 - 99.2 |
Mar 19, 2024
|
@ Rubon |
W, 81 - 95 |
Vitebsk Gym
Belarusian BPL
|
22-4 |
PTS: 33. D. Lake
REB: 11. M. Lyutych
AST: 7. D. Lake
|
PTS: 16. D. Diakov
REB: 8. R. PIscheyko
AST: 4. K. Satsuk
|
99.8 - 117.1 |
Mar 23, 2024
|
v. GOCOR-Soj Gomel |
W, 111 - 59 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
23-4 |
PTS: 20. D. Lake
REB: 12. J. Ligonde
AST: 7. Artem Malkov
|
PTS: 17. Danila Yanov
REB: 11. E. Rybkin
AST: 6. Danila Yanov
|
128.5 - 68.3 |
Mar 30, 2024
|
@ Tsmoki-Minsk (2) |
W, 71 - 73 |
Minsk Arena
Belarusian BPL
|
24-4 |
PTS: 20. T. Porolev
REB: 9. T. Porolev
AST: 5. D. Lake
|
PTS: 22. Andrey Ozhgo
REB: 6. Ivan Balduev
AST: 3. Andrey Ozhgo
|
90.4 - 92.9 |
Apr 6, 2024
|
@ Grodno-93 |
L, 94 - 76 |
Sports Tourist Complex
Belarusian BPL
|
24-5 |
PTS: 27. J. Ligonde
REB: 8. T. Porolev
AST: 5. A. Kopachev
|
PTS: 23. Kiryl Sitnik
REB: 10. D. Hernandez-Zinenko
AST: 9. E. Tkachuk
|
121.1 - 97.9 |
Apr 16, 2024
|
v. Tsmoki-Minsk (2) |
W, 116 - 67 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
25-5 |
PTS: 24. V. Balyakin
REB: 15. M. Lyutych
AST: 7. D. Lake
|
PTS: 15. V. Duchko
REB: 8. V. Duchko
AST: 5. E. Batvenkov
|
139.4 - 80.5 |
Apr 20, 2024
|
@ Tsmoki-Minsk (2) |
W, 76 - 82 |
Minsk Arena
Belarusian BPL
|
26-5 |
PTS: 34. D. Lake
REB: 11. Shemar Bute
AST: 7. D. Bezrychenko
|
PTS: 17. Andrey Ozhgo
REB: 6. P. Rabushko
AST: 4. A. Yudkin
|
97.6 - 105.3 |
Apr 26, 2024
|
@ Grodno-93 |
L, 77 - 75 |
Sports Tourist Complex
Belarusian BPL
|
26-6 |
PTS: 23. D. Lake
REB: 8. A. Kopachev
AST: 7. D. Lake
|
PTS: 22. N. Djuric
REB: 6. D. Hernandez-Zinenko
AST: 7. E. Tkachuk
|
102.8 - 100.2 |
Apr 28, 2024
|
@ Grodno-93 |
W, 69 - 73 |
Sports Tourist Complex
Belarusian BPL
|
27-6 |
PTS: 31. D. Lake
REB: 8. Shemar Bute
AST: 4. D. Lake
|
PTS: 15. E. Tkachuk
REB: 10. A. Trastsinetski
AST: 9. E. Tkachuk
|
90.9 - 96.2 |
May 2, 2024
|
v. Grodno-93 |
L, 72 - 82 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
28-7 |
PTS: 30. D. Lake
REB: 9. Shemar Bute
AST: 4. D. Lake
|
PTS: 26. Kiryl Sitnik
REB: 10. A. Trastsinetski
AST: 6. E. Tkachuk
|
93.9 - 106.9 |
May 4, 2024
|
v. Grodno-93 |
L, 54 - 73 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
28-8 |
PTS: 11. M. Lyutych
REB: 8. Shemar Bute
AST: 4. D. Bezrychenko
|
PTS: 12. A. Trastsinetski
REB: 9. D. Hernandez-Zinenko
AST: 6. E. Tkachuk
|
73.4 - 99.3 |
May 8, 2024 6:00 AM ET |
@ Rubon |
Preview |
Vitebsk Gym
Belarusian BPL
|
- |
PTS: .
REB: .
AST: .
|
PTS: .
REB: .
AST: .
|
N/A |
May 10, 2024
|
v. Rubon |
W, 91 - 73 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
29-8 |
PTS: 19. T. Porolev
REB: 15. M. Lyutych
AST: 10. D. Bezrychenko
|
PTS: 19. K. Satsuk
REB: 4. A. Avilov
AST: 9. M. Shustau
|
111.0 - 89.0 |
May 12, 2024
|
v. Rubon |
W, 85 - 67 |
Olympic Stadium
Belarusian BPL
|
30-8 |
PTS: 21. D. Lake
REB: 12. M. Lyutych
AST: 9. D. Lake
|
PTS: 13. A. Avilov
REB: 6. A. Avilov
AST: 5. A. Yasevich
|
107.5 - 84.7 |
May 16, 2024
|
@ Rubon |
W, 87 - 94 |
Vitebsk Gym
Belarusian BPL
|
31-8 |
PTS: 23. D. Lake
REB: 13. M. Lyutych
AST: 7. Artem Malkov
|
PTS: 18. A. Avilov
REB: 6. A. Avilov
AST: 5. M. Ovsepian
|
97.7 - 105.5 |