Sep 19, 2023
|
@ Hermine Nantes Atlantique |
L, 84 - 69 |
Complexe Sportif Mangin-Beaulieu
French Basketball Cup
|
0-1 |
PTS: 15. Benoit Injai
REB: 6. Momar Ndoye
AST: 5. A. Mensah
|
PTS: 18. A. N'Doye
REB: 6. A. N'Doye
AST: 5. Mike Okauru
|
107.6 - 88.4 |
Sep 22, 2023
|
v. Union Tarbes Lourdes Pyrennes Basket |
W, 88 - 64 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
1-0 |
PTS: 16. A. Wallez
REB: 7. Izan le Meut
AST: 5. A. Dudit
|
PTS: 22. T. Wiscart Goetz
REB: 5. T. Wiscart Goetz
AST: 5. T. Wiscart Goetz
|
116.2 - 84.5 |
Sep 26, 2023
|
@ Vendee Challans Basket |
L, 105 - 96 |
Salle Michel Vrignaud
French NM1
|
1-1 |
PTS: 18. A. Wallez
REB: 8. Benoit Injai
AST: 6. Ron Anderson
|
PTS: 28. P. Clerence
REB: 7. M. Gosselin
AST: 10. J. Bichard
|
118.5 - 108.3 |
Sep 29, 2023
|
v. Union Basket Chartres Masculin |
W, 60 - 57 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
2-1 |
PTS: 11. Ron Anderson
REB: 9. Ron Anderson
AST: 3. Benoit Injai
|
PTS: 15. M. Offurum
REB: 11. L. Thevenard
AST: 6. M. Pellin
|
83.8 - 79.6 |
Oct 7, 2023
|
@ Poissy Basket |
W, 62 - 79 |
French NM1
|
3-1 |
PTS: 21. Joel Awich
REB: 10. Joel Awich
AST: 6. A. Dudit
|
PTS: 17. Noah Burrell
REB: 7. Mario Tonji
AST: 5. Noah Burrell
|
94.8 - 120.7 |
Oct 13, 2023
|
v. Union Tours Metropole Basket |
L, 65 - 68 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
3-2 |
PTS: 23. A. Dudit
REB: 5. Joel Awich
AST: 7. A. Dudit
|
PTS: 18. P. Drouault
REB: 11. P. Drouault
AST: 6. Theo Leon
|
96.7 - 101.1 |
Oct 21, 2023
|
@ Berck/Rang Du Fliers |
W, 62 - 76 |
French NM1
|
4-2 |
PTS: 19. Benoit Injai
REB: 9. Joel Awich
AST: 6. J. Randriamananjara
|
PTS: 19. Duane Morgan
REB: 7. G. Valayer
AST: 5. I. Saounera
|
87.7 - 107.5 |
Oct 27, 2023
|
v. Toulouse Basket Club |
W, 76 - 69 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
5-2 |
PTS: 15. Ron Anderson
REB: 6. Ron Anderson
AST: 6. A. Dudit
|
PTS: 29. Luka Nikolic
REB: 14. Luka Nikolic
AST: 5. V. Mopsus
|
112.6 - 102.3 |
Oct 31, 2023
|
@ Aurore de Vitre |
W, 52 - 77 |
Salle des Sports
French NM1
|
6-2 |
PTS: 17. Momar Ndoye
REB: 10. Ron Anderson
AST: 6. A. Dudit
|
PTS: 15. A. Racine
REB: 5. H. Bequignon
AST: 3. H. Bequignon
|
72.7 - 107.6 |
Nov 4, 2023
|
v. AS Loon Plage Basket |
W, 65 - 60 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
7-2 |
PTS: 16. Joel Awich
REB: 7. Ron Anderson
AST: 4. Benoit Injai
|
PTS: 13. P. Duwiquet
REB: 5. Sarra Camara
AST: 6. J. Robertson
|
95.6 - 88.2 |
Nov 10, 2023
|
@ Les Sables Vendee Basket |
W, 70 - 71 |
French NM1
|
8-2 |
PTS: 14. A. Dudit
REB: 9. Joel Awich
AST: 4. J. Randriamananjara
|
PTS: 16. J. Mipoka
REB: 7. G. Lessort
AST: 6. Rob Ukawuba
|
101.1 - 102.5 |
Nov 14, 2023
|
@ CEP Lorient |
L, 74 - 69 |
Kervaric
French NM1
|
8-3 |
PTS: 18. J. Randriamananjara
REB: 9. Joel Awich
AST: 3. A. Dudit
|
PTS: 18. Jamar Abrams
REB: 10. K. Mondesir
AST: 6. K. Mondesir
|
102.6 - 95.7 |
Nov 17, 2023
|
v. Rueil Athletic Club |
W, 71 - 62 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
9-3 |
PTS: 16. P. Bouloukouet
REB: 13. Ron Anderson
AST: 5. A. Dudit
|
PTS: 21. E. Benitez
REB: 7. J. Morency
AST: 4. E. Benitez
|
96.6 - 84.3 |
Nov 24, 2023
|
@ Union Rennes Basket |
W, 81 - 85 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
10-3 |
PTS: 22. Joel Awich
REB: 7. Ron Anderson
AST: 8. A. Dudit
|
PTS: 20. C. Leberre
REB: 12. A. Sclear
AST: 10. K. Selebangue
|
104.2 - 109.3 |
Dec 1, 2023
|
@ Union Tarbes Lourdes Pyrennes Basket |
L, 102 - 79 |
Tarbes
French NM1
|
10-4 |
PTS: 14. A. Dudit
REB: 9. Ron Anderson
AST: 6. Benoit Injai
|
PTS: 27. D. Wallace
REB: 10. F. Yangue
AST: 9. M. Chambre
|
148.9 - 115.3 |
Dec 5, 2023
|
v. Vendee Challans Basket |
W, 90 - 71 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
11-4 |
PTS: 16. D. Quincy-Jones
REB: 7. Ron Anderson
AST: 4. D. Quincy-Jones
|
PTS: 19. R. Davis
REB: 6. R. Davis
AST: 9. R. Davis
|
126.8 - 100.0 |
Dec 8, 2023
|
@ Union Basket Chartres Masculin |
L, 65 - 51 |
Chartres Stadium
French NM1
|
11-5 |
PTS: 12. Joel Awich
REB: 5. Benoit Injai
AST: 5. A. Dudit
|
PTS: 15. M. Offurum
REB: 9. A. Kouame
AST: 6. A. Doumbia
|
91.7 - 71.9 |
Dec 15, 2023
|
v. Poissy Basket |
W, 81 - 67 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
12-5 |
PTS: 18. J. Randriamananjara
REB: 7. Ron Anderson
AST: 6. A. Mensah
|
PTS: 16. O. Yao-Delon
REB: 7. Mario Tonji
AST: 5. E. Rouyre
|
110.0 - 91.0 |
Dec 22, 2023
|
@ Union Tours Metropole Basket |
L, 88 - 74 |
French NM1
|
12-6 |
PTS: 18. J. Randriamananjara
REB: 6. J. Randriamananjara
AST: 3. Benoit Injai
|
PTS: 17. Rigo Edzata
REB: 8. Rigo Edzata
AST: 5. P. Drouault
|
110.4 - 92.8 |
Jan 12, 2024
|
v. Berck/Rang Du Fliers |
W, 80 - 73 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
13-6 |
PTS: 17. A. Wallez
REB: 6. Joel Awich
AST: 5. A. Dudit
|
PTS: 22. Duane Morgan
REB: 8. G. Valayer
AST: 6. I. Saounera
|
115.0 - 104.9 |
Jan 19, 2024
|
@ Toulouse Basket Club |
W, 68 - 70 |
French NM1
|
14-6 |
PTS: 17. P. Bouloukouet
REB: 7. D. Quincy-Jones
AST: 4. Ron Anderson
|
PTS: 18. Luka Nikolic
REB: 14. Luka Nikolic
AST: 7. V. Mopsus
|
101.9 - 104.9 |
Jan 23, 2024
|
v. Aurore de Vitre |
W, 80 - 53 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
15-6 |
PTS: 16. Benoit Injai
REB: 9. Joel Awich
AST: 6. J. Randriamananjara
|
PTS: 19. W. Racine
REB: 9. R. Gregoire
AST: 5. W. Racine
|
111.2 - 73.7 |
Jan 27, 2024
|
@ AS Loon Plage Basket |
W, 75 - 88 |
French NM1
|
16-6 |
PTS: 19. Joel Awich
REB: 7. Joel Awich
AST: 7. A. Dudit
|
PTS: 14. Theo Rey
REB: 8. F. Cissoko
AST: 6. P. Duwiquet
|
107.5 - 126.1 |
Feb 2, 2024
|
v. Les Sables Vendee Basket |
W, 68 - 58 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
17-6 |
PTS: 17. Benoit Injai
REB: 6. Joel Awich
AST: 8. A. Mensah
|
PTS: 11. Thomas Klein
REB: 7. C. Manerlax
AST: 4. T. Alexis
|
98.4 - 83.9 |
Feb 6, 2024
|
v. CEP Lorient |
W, 69 - 59 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
18-6 |
PTS: 21. Benoit Injai
REB: 6. Ron Anderson
AST: 4. Benoit Injai
|
PTS: 15. Pape Beye
REB: 5. Pape Beye
AST: 4. K. Mondesir
|
92.5 - 79.1 |
Feb 9, 2024
|
@ Rueil Athletic Club |
W, 73 - 89 |
Rueil Stadiuum
French NM1
|
19-6 |
PTS: 21. Joel Awich
REB: 9. Joel Awich
AST: 6. Benoit Injai
|
PTS: 17. B. Sylla
REB: 9. W. Gneze
AST: 6. B. Sylla
|
99.5 - 121.3 |
Feb 16, 2024
|
v. Union Rennes Basket |
W, 95 - 80 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
20-6 |
PTS: 18. Joel Awich
REB: 7. Benoit Injai
AST: 8. A. Dudit
|
PTS: 18. B. Cissoko
REB: 6. A. Sclear
AST: 4. L. Fontaine
|
113.4 - 95.5 |
Mar 8, 2024
|
v. Union Sportive Avignon |
W, 86 - 83 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
21-6 |
PTS: 15. A. Dudit
REB: 6. Joel Awich
AST: 5. D. Quincy-Jones
|
PTS: 19. N. Kovanusic
REB: 10. N. Kovanusic
AST: 5. A. Rasolonjatovo
|
120.8 - 116.6 |
Mar 12, 2024
|
@ Saint-Vallier |
L, 66 - 63 |
Complexe des Deux Rives
French NM1
|
21-7 |
PTS: 14. A. Dudit
REB: 9. Ron Anderson
AST: 4. Benoit Injai
|
PTS: 15. J. Ferguson
REB: 8. F. Tortosa
AST: 5. J. Ferguson
|
88.1 - 84.1 |
Mar 15, 2024
|
v. Hyeres-Toulon |
L, 56 - 67 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
21-8 |
PTS: 10. Momar Ndoye
REB: 7. Momar Ndoye
AST: 4. A. Mensah
|
PTS: 12. N. Knezevic
REB: 7. Mo Greenwood
AST: 4. T. Lefebvre
|
81.6 - 97.6 |
Mar 22, 2024
|
@ Caen Basket Calvados |
L, 89 - 65 |
Palais des Sports of Caen
French NM1
|
21-9 |
PTS: 11. A. Dudit
REB: 4. P. Bouloukouet
AST: 3. A. Dudit
|
PTS: 22. W. Davis
REB: 10. M. Norelia
AST: 5. M. Mutuale
|
127.4 - 93.1 |
Mar 26, 2024
|
v. Andrezieux Boutheon |
W, 70 - 66 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
22-9 |
PTS: 18. Benoit Injai
REB: 8. Joel Awich
AST: 5. J. Randriamananjara
|
PTS: 15. T. Bouteille
REB: 8. Pape Diop
AST: 6. R. Malonga
|
95.2 - 89.8 |
Mar 29, 2024
|
@ Union Sportive Avignon |
W, 71 - 73 |
French NM1
|
23-9 |
PTS: 17. A. Dudit
REB: 8. Joel Awich
AST: 3. Benoit Injai
|
PTS: 16. Tyson Jolly
REB: 10. S. Hernandez
AST: 5. G. Bourcier
|
99.3 - 102.1 |
Apr 2, 2024
|
v. Saint-Vallier |
W, 84 - 77 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
24-9 |
PTS: 24. Benoit Injai
REB: 8. S. Bangura
AST: 4. A. Dudit
|
PTS: 21. H. Dumortier
REB: 9. J. Cazenobe
AST: 5. J. Cazenobe
|
110.1 - 100.9 |
Apr 5, 2024
|
@ Hyeres-Toulon |
L, 74 - 73 |
Palais des Sports de Toulon
French NM1
|
24-10 |
PTS: 17. Joel Awich
REB: 6. Joel Awich
AST: 4. Benoit Injai
|
PTS: 17. T. Lefebvre
REB: 8. Q. Losser
AST: 11. T. Lefebvre
|
102.6 - 101.2 |
Apr 12, 2024
|
v. Caen Basket Calvados |
W, 64 - 55 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
25-10 |
PTS: 12. Momar Ndoye
REB: 11. Momar Ndoye
AST: 5. A. Dudit
|
PTS: 12. B. Coulibaly
REB: 8. M. Bernaoui
AST: 6. A. Rojewski
|
93.7 - 80.5 |
Apr 16, 2024
|
@ Andrezieux Boutheon |
W, 63 - 69 |
French NM1
|
26-10 |
PTS: 24. Joel Awich
REB: 11. Momar Ndoye
AST: 5. Benoit Injai
|
PTS: 11. L. Dufeal
REB: 11. Pape Diop
AST: 3. J. Burrows
|
89.8 - 98.4 |
Apr 26, 2024
|
@ Rueil Athletic Club |
W, 74 - 87 |
Rueil Stadiuum
French NM1
|
27-10 |
PTS: 16. Benoit Injai
REB: 9. Ron Anderson
AST: 8. A. Dudit
|
PTS: 18. S. Ricard
REB: 9. S. Ricard
AST: 12. E. Benitez
|
99.5 - 116.9 |
May 3, 2024
|
v. Rueil Athletic Club |
L, 75 - 82 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
27-11 |
PTS: 22. A. Dudit
REB: 8. Joel Awich
AST: 6. A. Dudit
|
PTS: 24. R. Lanaras
REB: 5. Omari Gudul
AST: 9. E. Benitez
|
104.1 - 113.8 |
May 5, 2024
|
v. Rueil Athletic Club |
L, 83 - 86 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
27-12 |
PTS: 13. Momar Ndoye
REB: 13. Momar Ndoye
AST: 7. A. Dudit
|
PTS: 24. S. Ricard
REB: 12. S. Ricard
AST: 7. E. Benitez
|
95.0 - 98.5 |