Sep 17, 2023
|
@ Union La Rochelle |
L, 100 - 68 |
Salle Gaston Neveur
French Basketball Cup
|
0-1 |
PTS: 15. D. Wallace
REB: 7. F. Yangue
AST: 6. B. Coudray
|
PTS: 23. T. Buchanan
REB: 7. I. Haidara
AST: 10. Matheo Leray
|
131.8 - 89.6 |
Sep 22, 2023
|
@ Quimper |
L, 88 - 64 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
0-1 |
PTS: 22. T. Wiscart Goetz
REB: 5. T. Wiscart Goetz
AST: 5. T. Wiscart Goetz
|
PTS: 16. A. Wallez
REB: 7. Izan le Meut
AST: 5. A. Dudit
|
116.2 - 84.5 |
Sep 26, 2023
|
v. Rueil Athletic Club |
W, 82 - 63 |
Tarbes
French NM1
|
1-1 |
PTS: 28. D. Wallace
REB: 6. D. Wallace
AST: 12. T. Wiscart Goetz
|
PTS: 13. W. Gneze
REB: 5. J. Morency
AST: 10. E. Benitez
|
108.7 - 83.5 |
Sep 29, 2023
|
@ Union Rennes Basket |
L, 97 - 84 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
1-2 |
PTS: 23. D. Wallace
REB: 6. Fran Matip
AST: 6. T. Wiscart Goetz
|
PTS: 23. C. Conde
REB: 6. J. Sclear
AST: 8. L. Fontaine
|
126.8 - 109.8 |
Oct 7, 2023
|
v. CEP Lorient |
W, 88 - 77 |
Tarbes
French NM1
|
2-2 |
PTS: 30. D. Wallace
REB: 5. M. Chambre
AST: 4. T. Wiscart Goetz
|
PTS: 20. K. Mondesir
REB: 7. Jamar Abrams
AST: 5. G. Bengaber
|
116.4 - 101.8 |
Oct 13, 2023
|
v. Berck/Rang Du Fliers |
W, 84 - 72 |
Tarbes
French NM1
|
3-2 |
PTS: 19. M. Chambre
REB: 9. M. Lamine Queta
AST: 8. M. Chambre
|
PTS: 29. Duane Morgan
REB: 10. Duane Morgan
AST: 4. G. Valayer
|
98.9 - 84.7 |
Oct 20, 2023
|
@ Vendee Challans Basket |
L, 76 - 67 |
Salle Michel Vrignaud
French NM1
|
3-3 |
PTS: 17. M. Chambre
REB: 7. N. Pharose
AST: 7. T. Wiscart Goetz
|
PTS: 21. R. Davis
REB: 12. M. Gosselin
AST: 6. J. Bichard
|
101.2 - 89.3 |
Oct 27, 2023
|
v. Union Basket Chartres Masculin |
W, 77 - 57 |
Tarbes
French NM1
|
4-3 |
PTS: 17. J. Boucaud
REB: 5. F. Yangue
AST: 8. T. Wiscart Goetz
|
PTS: 16. M. Offurum
REB: 11. A. Kouame
AST: 6. M. Pellin
|
107.8 - 79.8 |
Oct 31, 2023
|
@ Les Sables Vendee Basket |
L, 73 - 67 |
French NM1
|
4-4 |
PTS: 16. D. Wallace
REB: 5. F. Yangue
AST: 6. M. Chambre
|
PTS: 19. Rob Ukawuba
REB: 9. Thomas Klein
AST: 4. F. Loubaki
|
100.1 - 91.9 |
Nov 3, 2023
|
v. Union Tours Metropole Basket |
W, 99 - 88 |
Tarbes
French NM1
|
5-4 |
PTS: 28. D. Wallace
REB: 8. M. Lamine Queta
AST: 8. M. Chambre
|
PTS: 22. F. Paschal
REB: 6. F. Paschal
AST: 8. Theo Leon
|
121.7 - 108.2 |
Nov 11, 2023
|
@ Poissy Basket |
L, 88 - 75 |
French NM1
|
5-5 |
PTS: 17. M. Lamine Queta
REB: 12. M. Lamine Queta
AST: 7. M. Chambre
|
PTS: 20. Louis Gibey
REB: 10. Mario Tonji
AST: 6. Noah Burrell
|
113.7 - 96.9 |
Nov 14, 2023
|
v. Toulouse Basket Club |
L, 56 - 65 |
Tarbes
French NM1
|
5-6 |
PTS: 13. T. Badiane
REB: 7. J. Boucaud
AST: 4. T. Wiscart Goetz
|
PTS: 18. Luka Nikolic
REB: 9. Luka Nikolic
AST: 6. V. Mopsus
|
75.6 - 87.8 |
Nov 17, 2023
|
@ Aurore de Vitre |
W, 71 - 88 |
Salle des Sports
French NM1
|
6-6 |
PTS: 21. D. Wallace
REB: 8. M. Lamine Queta
AST: 8. T. Wiscart Goetz
|
PTS: 20. R. Gregoire
REB: 6. R. Gregoire
AST: 6. W. Racine
|
100.3 - 124.3 |
Nov 24, 2023
|
v. AS Loon Plage Basket |
L, 77 - 79 |
Tarbes
French NM1
|
6-7 |
PTS: 20. J. Boucaud
REB: 6. M. Lamine Queta
AST: 6. M. Chambre
|
PTS: 18. P. Duwiquet
REB: 6. M. Thiam
AST: 6. H. Desseignet
|
105.5 - 108.2 |
Dec 1, 2023
|
v. Quimper |
W, 102 - 79 |
Tarbes
French NM1
|
7-7 |
PTS: 27. D. Wallace
REB: 10. F. Yangue
AST: 9. M. Chambre
|
PTS: 14. A. Dudit
REB: 9. Ron Anderson
AST: 6. Benoit Injai
|
148.9 - 115.3 |
Dec 5, 2023
|
@ Rueil Athletic Club |
L, 74 - 58 |
Rueil Stadiuum
French NM1
|
7-8 |
PTS: 16. M. Lamine Queta
REB: 10. M. Lamine Queta
AST: 3. M. Chambre
|
PTS: 14. R. Lanaras
REB: 10. W. Gneze
AST: 9. E. Benitez
|
101.8 - 79.8 |
Dec 8, 2023
|
v. Union Rennes Basket |
W, 83 - 75 |
Tarbes
French NM1
|
8-8 |
PTS: 15. M. Lamine Queta
REB: 9. T. Badiane
AST: 9. J. Boucaud
|
PTS: 17. C. Conde
REB: 11. C. Conde
AST: 7. K. Selebangue
|
105.3 - 95.2 |
Dec 16, 2023
|
@ CEP Lorient |
L, 90 - 79 |
Kervaric
French NM1
|
8-9 |
PTS: 19. M. Chambre
REB: 8. F. Yangue
AST: 4. M. Chambre
|
PTS: 20. K. Mondesir
REB: 10. M. Robin
AST: 7. M. Robin
|
116.9 - 102.6 |
Dec 22, 2023
|
@ Berck/Rang Du Fliers |
W, 55 - 78 |
French NM1
|
9-9 |
PTS: 24. J. Boucaud
REB: 8. F. Yangue
AST: 7. J. Boucaud
|
PTS: 16. Ladji Meite
REB: 10. Ladji Meite
AST: 6. A. Henocq
|
82.0 - 116.3 |
Jan 12, 2024
|
v. Vendee Challans Basket |
W, 86 - 77 |
Tarbes
French NM1
|
10-9 |
PTS: 19. J. Boucaud
REB: 7. F. Yangue
AST: 6. J. Boucaud
|
PTS: 18. R. Davis
REB: 6. Mohamad Diop
AST: 8. J. Bichard
|
116.4 - 104.2 |
Jan 19, 2024
|
@ Union Basket Chartres Masculin |
L, 73 - 43 |
Chartres Stadium
French NM1
|
10-10 |
PTS: 15. Nelson Cece
REB: 9. F. Yangue
AST: 5. M. Chambre
|
PTS: 13. M. Offurum
REB: 9. M. Offurum
AST: 7. A. Doumbia
|
103.2 - 60.8 |
Jan 23, 2024
|
v. Les Sables Vendee Basket |
W, 62 - 59 |
Tarbes
French NM1
|
11-10 |
PTS: 13. F. Yangue
REB: 12. M. Lamine Queta
AST: 7. M. Chambre
|
PTS: 17. Q. Wilson
REB: 12. Q. Wilson
AST: 4. F. Loubaki
|
87.9 - 83.6 |
Jan 27, 2024
|
@ Union Tours Metropole Basket |
W, 92 - 93 |
French NM1
|
12-10 |
PTS: 17. M. Chambre
REB: 8. M. Lamine Queta
AST: 7. M. Chambre
|
PTS: 19. F. Paschal
REB: 10. Scott Suggs
AST: 5. Theo Leon
|
121.6 - 122.9 |
Feb 2, 2024
|
v. Poissy Basket |
W, 92 - 78 |
Tarbes
French NM1
|
13-10 |
PTS: 22. Fabien Ateba
REB: 7. M. Lamine Queta
AST: 8. M. Chambre
|
PTS: 21. Noah Burrell
REB: 5. Noah Burrell
AST: 6. E. Rouyre
|
117.4 - 99.6 |
Feb 6, 2024
|
@ Toulouse Basket Club |
W, 79 - 86 |
French NM1
|
14-10 |
PTS: 18. J. Boucaud
REB: 6. T. Badiane
AST: 9. M. Chambre
|
PTS: 22. Samir Mekdad
REB: 5. Luka Nikolic
AST: 7. V. Mopsus
|
118.7 - 129.2 |
Feb 9, 2024
|
v. Aurore de Vitre |
W, 51 - 47 |
Tarbes
French NM1
|
15-10 |
PTS: 10. N. Pharose
REB: 8. Fabien Ateba
AST: 5. M. Chambre
|
PTS: 13. G. Lobela
REB: 9. R. Gregoire
AST: 4. K. Incredule
|
76.0 - 70.0 |
Feb 16, 2024
|
@ AS Loon Plage Basket |
W, 71 - 72 |
French NM1
|
16-10 |
PTS: 18. T. Badiane
REB: 8. M. Lamine Queta
AST: 8. M. Chambre
|
PTS: 19. P. Duwiquet
REB: 8. S. Saumont
AST: 6. J. Robertson
|
100.9 - 102.3 |
Mar 8, 2024
|
v. Caen Basket Calvados |
L, 74 - 85 |
Tarbes
French NM1
|
16-11 |
PTS: 19. J. Boucaud
REB: 7. M. Lamine Queta
AST: 5. J. Boucaud
|
PTS: 15. M. Norelia
REB: 10. M. Norelia
AST: 7. Y. Siegwarth
|
101.6 - 116.7 |
Mar 12, 2024
|
@ Hyeres-Toulon |
L, 87 - 73 |
Palais des Sports de Toulon
French NM1
|
16-12 |
PTS: 20. Fabien Ateba
REB: 4. Nelson Cece
AST: 6. J. Boucaud
|
PTS: 27. N. Knezevic
REB: 9. Mo Greenwood
AST: 5. Maxim Eugene
|
125.5 - 105.3 |
Mar 15, 2024
|
v. Union Sportive Avignon |
L, 86 - 94 |
Tarbes
French NM1
|
16-13 |
PTS: 19. N. Pharose
REB: 10. F. Yangue
AST: 8. M. Chambre
|
PTS: 28. N. Kovanusic
REB: 8. N. Kovanusic
AST: 9. A. Rasolonjatovo
|
110.2 - 120.5 |
Mar 22, 2024
|
@ Andrezieux Boutheon |
L, 83 - 81 |
French NM1
|
16-14 |
PTS: 17. J. Boucaud
REB: 9. M. Lamine Queta
AST: 6. Fabien Ateba
|
PTS: 21. T. Bouteille
REB: 10. Pape Diop
AST: 9. R. Malonga
|
107.8 - 105.2 |
Mar 26, 2024
|
v. Saint-Vallier |
W, 78 - 70 |
Tarbes
French NM1
|
17-14 |
PTS: 27. J. Boucaud
REB: 8. M. Chambre
AST: 11. M. Chambre
|
PTS: 19. J. Ferguson
REB: 12. J. Cazenobe
AST: 5. J. Ferguson
|
106.5 - 95.6 |
Mar 29, 2024
|
@ Caen Basket Calvados |
W, 59 - 65 |
Palais des Sports of Caen
French NM1
|
18-14 |
PTS: 12. J. Boucaud
REB: 8. M. Chambre
AST: 14. M. Chambre
|
PTS: 11. P. Njiba
REB: 9. M. Bernaoui
AST: 5. Y. Siegwarth
|
81.2 - 89.4 |
Apr 2, 2024
|
v. Hyeres-Toulon |
W, 62 - 61 |
Tarbes
French NM1
|
19-14 |
PTS: 15. T. Badiane
REB: 8. M. Lamine Queta
AST: 7. M. Chambre
|
PTS: 18. N. Knezevic
REB: 8. Q. Losser
AST: 6. T. Lefebvre
|
88.4 - 87.0 |
Apr 5, 2024
|
@ Union Sportive Avignon |
W, 90 - 91 |
French NM1
|
20-14 |
PTS: 23. B. Coudray
REB: 6. M. Lamine Queta
AST: 3. B. Coudray
|
PTS: 23. G. Bourcier
REB: 9. N. Kovanusic
AST: 10. Steven Cayol
|
114.4 - 115.6 |
Apr 12, 2024
|
v. Andrezieux Boutheon |
L, 58 - 74 |
Tarbes
French NM1
|
20-15 |
PTS: 11. M. Lamine Queta
REB: 7. Nelson Cece
AST: 6. M. Chambre
|
PTS: 13. L. Dufeal
REB: 14. L. Dufeal
AST: 4. T. Bouteille
|
75.6 - 96.5 |
Apr 16, 2024
|
@ Saint-Vallier |
L, 91 - 79 |
Complexe des Deux Rives
French NM1
|
20-16 |
PTS: 17. Nelson Cece
REB: 6. M. Lamine Queta
AST: 12. M. Chambre
|
PTS: 25. D. Geu
REB: 12. D. Geu
AST: 11. J. Kebe
|
122.0 - 105.9 |
Apr 26, 2024
|
@ SO Maritime Boulogne |
W, 91 - 93 |
Salle Damremont
French NM1
|
21-16 |
PTS: 28. Fabien Ateba
REB: 9. T. Badiane
AST: 6. M. Chambre
|
PTS: 23. G. Chathuant
REB: 6. G. Chathuant
AST: 6. D. Radnic
|
118.6 - 121.2 |
May 3, 2024
|
v. SO Maritime Boulogne |
W, 87 - 68 |
Tarbes
French NM1
|
22-16 |
PTS: 19. J. Boucaud
REB: 8. F. Yangue
AST: 7. M. Chambre
|
PTS: 15. G. Chathuant
REB: 10. A. Levarity
AST: 5. A. Levarity
|
114.1 - 89.2 |
May 10, 2024
|
v. Union Sportive Avignon |
W, 84 - 44 |
Tarbes
French NM1
|
23-16 |
PTS: 26. J. Boucaud
REB: 8. J. Boucaud
AST: 7. J. Boucaud
|
PTS: 11. L. Mtsama
REB: 6. T. Pothion
AST: 3. L. Mtsama
|
109.9 - 57.6 |
May 17, 2024
|
@ Union Sportive Avignon |
L, 89 - 76 |
French NM1
|
23-17 |
PTS: 15. Fabien Ateba
REB: 7. N. Pharose
AST: 6. M. Chambre
|
PTS: 22. G. Bourcier
REB: 11. N. Kovanusic
AST: 7. A. Rasolonjatovo
|
121.9 - 104.1 |
May 19, 2024 2:00 PM ET |
@ Union Sportive Avignon |
Preview |
French NM1
|
- |
PTS: .
REB: .
AST: .
|
PTS: .
REB: .
AST: .
|
N/A |