Uralmash-2 2023-2024 Schedule
Date | Opponent | Result | Venue | Record | Uralmash-2 Leaders | Opponent Leaders | PPP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Oct 5, 2023 |
@ Zenit-2 | L, 76 - 62 |
Zenith Academy VTB Youth United League |
0-1 |
PTS: 11. F. Manikhin REB: 7. M. Reshetov AST: 5. M. Reshetov |
PTS: 20. S. Meshkov REB: 8. S. Meshkov AST: 6. S. Burinsky |
102.4 - 83.6 |
Oct 6, 2023 |
@ Zenit-2 | L, 85 - 63 |
Zenith Academy VTB Youth United League |
0-2 |
PTS: 12. F. Manikhin REB: 7. M. Reshetov AST: 6. M. Reshetov |
PTS: 25. T. Vashchenko REB: 11. M. Dulkay AST: 4. I. Prokopenko |
120.7 - 89.4 |
Oct 9, 2023 |
@ Runa-2 | L, 77 - 64 |
DS Dynamo Lavochkin VTB Youth United League |
0-3 |
PTS: 14. Rinat Gafiev REB: 6. E. Hardikov AST: 4. M. Reshetov |
PTS: 30. Egor Vanin REB: 10. Ilya Krivich AST: 6. Ian Dodeus |
111.0 - 92.3 |
Oct 10, 2023 |
@ Runa-2 | L, 75 - 52 |
DS Dynamo Lavochkin VTB Youth United League |
0-4 |
PTS: 13. M. Reshetov REB: 8. E. Merzlyakov AST: 2. M. Reshetov |
PTS: 20. Egor Vanin REB: 13. Egor Vanin AST: 4. Z. Lavrenov |
90.8 - 62.9 |
Oct 16, 2023 |
v. Khimki-2 | L, 63 - 73 |
VTB Youth United League |
0-5 |
PTS: 24. D. Yurkov REB: 7. Andrey Dymus AST: 3. M. Reshetov |
PTS: 21. S. Kudrin REB: 6. S. Kudrin AST: 5. A. Nakhimov |
87.2 - 101.0 |
Oct 17, 2023 |
v. Khimki-2 | W, 86 - 66 |
VTB Youth United League |
1-5 |
PTS: 18. D. Yurkov REB: 7. D. Yurkov AST: 7. M. Reshetov |
PTS: 15. T. Eremin REB: 11. S. Simakov AST: 8. B. Smirnov |
108.3 - 83.1 |
Oct 20, 2023 |
v. Parma-2 | L, 61 - 64 |
VTB Youth United League |
1-6 |
PTS: 14. F. Manikhin REB: 9. E. Hardikov AST: 5. M. Reshetov |
PTS: 22. Gleb Firsov REB: 7. M. Mamontov AST: 4. Ivan Egorov |
82.3 - 86.3 |
Oct 21, 2023 |
v. Parma-2 | L, 73 - 93 |
VTB Youth United League |
1-7 |
PTS: 16. M. Reshetov REB: 4. Andrey Dymus AST: 8. M. Reshetov |
PTS: 19. Ivan Mironov REB: 9. Gleb Firsov AST: 4. Lev Svinin |
90.2 - 114.9 |
Oct 29, 2023 |
@ Samara-2 | L, 75 - 58 |
SK SGUE VTB Youth United League |
1-8 |
PTS: 14. Andrey Dymus REB: 8. Andrey Dymus AST: 6. M. Reshetov |
PTS: 17. D. Volkov REB: 8. D. Volkov AST: 6. Egor Amosov |
96.0 - 74.2 |
Oct 30, 2023 |
@ Samara-2 | L, 75 - 66 |
SK SGUE VTB Youth United League |
1-9 |
PTS: 20. D. Yurkov REB: 11. D. Yurkov AST: 5. M. Reshetov |
PTS: 19. N. Kosyakov REB: 8. Egor Amosov AST: 6. G. Marufov |
88.6 - 78.0 |
Nov 2, 2023 |
@ Avtodor-2 | L, 59 - 51 |
FOK Star VTB Youth United League |
1-10 |
PTS: 18. Rinat Gafiev REB: 7. Andrey Dymus AST: 3. M. Reshetov |
PTS: 18. J. Pechendzhian REB: 8. J. Pechendzhian AST: 4. V. Pranauskis |
81.7 - 70.6 |
Nov 3, 2023 |
@ Avtodor-2 | W, 50 - 80 |
FOK Star VTB Youth United League |
2-10 |
PTS: 13. E. Hardikov REB: 6. E. Hardikov AST: 4. M. Reshetov |
PTS: 17. K. Bekkiev REB: 6. S. Skotnikov AST: 4. S. Skotnikov |
62.9 - 100.6 |
Nov 14, 2023 |
v. Nizhny Novgorod-2 | W, 70 - 55 |
VTB Youth United League |
3-10 |
PTS: 10. K. Voskoboynikov REB: 8. D. Yurkov AST: 4. D. Yurkov |
PTS: 11. F. Doronichev REB: 9. T. Rudovskii AST: 4. E. Vorontsov |
88.6 - 69.6 |
Nov 15, 2023 |
v. Nizhny Novgorod-2 | W, 75 - 64 |
VTB Youth United League |
4-10 |
PTS: 20. K. Voskoboynikov REB: 9. K. Voskoboynikov AST: 12. M. Reshetov |
PTS: 13. A. Gerega REB: 6. A. Chubik AST: 3. A. Gerega |
99.8 - 85.1 |
Nov 18, 2023 |
v. UNICS-2 | L, 66 - 83 |
VTB Youth United League |
4-11 |
PTS: 14. E. Hardikov REB: 8. Andrey Dymus AST: 7. M. Reshetov |
PTS: 24. Y. Prishedko REB: 10. Y. Prishedko AST: 8. S. Sharonov |
78.2 - 98.3 |
Nov 19, 2023 |
v. UNICS-2 | W, 81 - 69 |
VTB Youth United League |
5-11 |
PTS: 18. E. Merzlyakov REB: 10. F. Manikhin AST: 6. M. Reshetov |
PTS: 20. V. Naumov REB: 8. S. Sharonov AST: 4. S. Sharonov |
113.0 - 96.2 |
Nov 29, 2023 |
@ Yenisei-2 | W, 71 - 75 |
SK Krasnoyarsk VTB Youth United League |
6-11 |
PTS: 18. D. Yurkov REB: 5. D. Yurkov AST: 5. M. Reshetov |
PTS: 23. E. Skuratov REB: 11. E. Skuratov AST: 7. E. Skuratov |
91.9 - 97.1 |
Nov 30, 2023 |
@ Yenisei-2 | W, 59 - 93 |
SK Krasnoyarsk VTB Youth United League |
7-11 |
PTS: 22. Rinat Gafiev REB: 7. F. Manikhin AST: 3. Artyom Fomin |
PTS: 11. Ivan Karasev REB: 8. D. Zavorotny AST: 4. E. Skuratov |
76.8 - 121.0 |
Dec 3, 2023 |
@ CSKA-2 | L, 83 - 66 |
VTB Youth United League |
7-12 |
PTS: 21. D. Yurkov REB: 5. Andrey Dymus AST: 10. M. Reshetov |
PTS: 18. D. Klyuchenkov REB: 8. D. Abramov AST: 6. D. Klyuchenkov |
111.7 - 88.8 |
Dec 4, 2023 |
@ CSKA-2 | L, 111 - 63 |
VTB Youth United League |
7-13 |
PTS: 17. Artyom Fomin REB: 6. E. Hardikov AST: 7. G. Kovalchuk |
PTS: 21. N. Natsvlishvili REB: 11. N. Sadikov AST: 12. N. Sadikov |
133.7 - 75.9 |
Dec 16, 2023 |
@ Lokomotiv Kuban-2 | L, 95 - 81 |
Basket Hall VTB Youth United League |
7-14 |
PTS: 21. Rinat Gafiev REB: 5. Andrey Dymus AST: 5. G. Kovalchuk |
PTS: 23. D. Tyulubayev REB: 12. D. Tyulubayev AST: 8. N. Ryabov |
122.4 - 104.4 |
Dec 17, 2023 |
@ Lokomotiv Kuban-2 | L, 90 - 67 |
Basket Hall VTB Youth United League |
7-15 |
PTS: 16. D. Yurkov REB: 11. E. Merzlyakov AST: 2. D. Yurkov |
PTS: 26. Daniil Ginko REB: 12. A. Sereda AST: 9. Daniil Ginko |
110.5 - 82.2 |
Dec 25, 2023 |
@ MBA-2 Moscow | L, 73 - 59 |
DS Dynamo Krylatskoe VTB Youth United League |
7-16 |
PTS: 15. M. Reshetov REB: 6. E. Merzlyakov AST: 3. D. Yurkov |
PTS: 13. T. Shikalov REB: 14. G. Salagaev AST: 4. V. Shiryaev |
93.4 - 75.4 |
Dec 26, 2023 |
@ MBA-2 Moscow | L, 80 - 74 |
DS Dynamo Krylatskoe VTB Youth United League |
7-17 |
PTS: 24. D. Yurkov REB: 13. E. Merzlyakov AST: 3. E. Merzlyakov |
PTS: 22. M. Padius REB: 10. S. Chugunov AST: 3. G. Salagaev |
110.9 - 102.6 |
Jan 11, 2024 |
v. Runa-2 | W, 88 - 80 |
VTB Youth United League |
8-17 |
PTS: 23. D. Yurkov REB: 5. Rinat Gafiev AST: 6. M. Reshetov |
PTS: 22. Ian Dodeus REB: 8. Egor Vanin AST: 4. V. Noskov |
117.8 - 107.0 |
Jan 12, 2024 |
v. Runa-2 | L, 60 - 82 |
VTB Youth United League |
8-18 |
PTS: 11. D. Yurkov REB: 6. K. Voskoboynikov AST: 4. M. Reshetov |
PTS: 16. A. Konotop REB: 12. Z. Lavrenov AST: 4. A. Konotop |
79.3 - 108.3 |
Jan 15, 2024 |
v. Zenit-2 | L, 84 - 95 |
VTB Youth United League |
8-19 |
PTS: 15. D. Yurkov REB: 6. Andrey Dymus AST: 5. M. Reshetov |
PTS: 21. M. Dulkay REB: 10. T. Vashchenko AST: 4. M. Dulkay |
110.4 - 124.9 |
Jan 16, 2024 |
v. Zenit-2 | L, 71 - 88 |
VTB Youth United League |
8-20 |
PTS: 13. K. Voskoboynikov REB: 5. K. Voskoboynikov AST: 5. M. Reshetov |
PTS: 17. V. Samukhin REB: 8. V. Samukhin AST: 4. S. Burinsky |
96.3 - 119.3 |
Jan 28, 2024 |
@ Khimki-2 | L, 71 - 64 |
BCMO VTB Youth United League |
8-21 |
PTS: 13. M. Reshetov REB: 7. D. Yurkov AST: 5. M. Reshetov |
PTS: 14. A. Nakhimov REB: 9. A. Filonov AST: 4. B. Smirnov |
93.4 - 84.2 |
Jan 29, 2024 |
@ Khimki-2 | L, 95 - 54 |
BCMO VTB Youth United League |
8-22 |
PTS: 10. G. Kovalchuk REB: 5. E. Merzlyakov AST: 3. M. Reshetov |
PTS: 18. S. Kudrin REB: 8. T. Eremin AST: 8. B. Smirnov |
122.3 - 69.5 |
Feb 1, 2024 |
@ Parma-2 | L, 71 - 65 |
FOK Victory VTB Youth United League |
8-23 |
PTS: 22. D. Yurkov REB: 10. Andrey Dymus AST: 5. M. Reshetov |
PTS: 15. Ivan Egorov REB: 8. Lev Svinin AST: 7. Ivan Egorov |
111.0 - 101.6 |
Feb 2, 2024 |
@ Parma-2 | W, 65 - 85 |
FOK Victory VTB Youth United League |
9-23 |
PTS: 19. Rinat Gafiev REB: 8. Rinat Gafiev AST: 7. M. Reshetov |
PTS: 30. M. Stafeev REB: 9. M. Mamontov AST: 4. Y. Zhuchkov |
94.2 - 123.2 |
Feb 12, 2024 |
v. Samara-2 | W, 78 - 67 |
VTB Youth United League |
10-23 |
PTS: 17. F. Manikhin REB: 7. F. Manikhin AST: 8. M. Reshetov |
PTS: 13. S. Saukkonen REB: 11. D. Sletkov AST: 4. D. Kuimov |
101.1 - 86.9 |
Feb 13, 2024 |
v. Samara-2 | W, 75 - 58 |
VTB Youth United League |
11-23 |
PTS: 25. D. Yurkov REB: 6. Andrey Dymus AST: 6. M. Reshetov |
PTS: 16. Egor Chirkov REB: 9. N. Kosyakov AST: 7. S. Saukkonen |
104.7 - 81.0 |
Feb 16, 2024 |
v. Avtodor-2 | W, 70 - 51 |
VTB Youth United League |
12-23 |
PTS: 11. M. Reshetov REB: 8. D. Yurkov AST: 11. M. Reshetov |
PTS: 20. J. Pechendzhian REB: 8. M. Luchkin AST: 3. Matvey Popov |
91.1 - 66.4 |
Feb 17, 2024 |
v. Avtodor-2 | W, 91 - 64 |
VTB Youth United League |
13-23 |
PTS: 16. D. Yurkov REB: 6. E. Merzlyakov AST: 4. K. Voskoboynikov |
PTS: 24. J. Pechendzhian REB: 4. M. Luchkin AST: 3. S. Skotnikov |
128.9 - 90.7 |
Feb 28, 2024 |
@ Nizhny Novgorod-2 | W, 70 - 78 |
NO UOR VTB Youth United League |
14-23 |
PTS: 19. D. Yurkov REB: 9. K. Voskoboynikov AST: 6. G. Kovalchuk |
PTS: 20. T. Rudovskii REB: 8. V. Semenchenko AST: 4. V. Semenchenko |
90.9 - 101.2 |
Feb 29, 2024 |
@ Nizhny Novgorod-2 | L, 84 - 79 |
NO UOR VTB Youth United League |
14-24 |
PTS: 27. D. Yurkov REB: 5. D. Yurkov AST: 8. M. Reshetov |
PTS: 20. Nikita Bodin REB: 13. Nikita Bodin AST: 4. M. Ponomarev |
117.7 - 110.7 |
Mar 3, 2024 |
@ UNICS-2 | W, 80 - 88 |
UTTS Vasilyevo VTB Youth United League |
15-24 |
PTS: 16. E. Merzlyakov REB: 6. K. Voskoboynikov AST: 13. M. Reshetov |
PTS: 17. Y. Prishedko REB: 9. A. Sushchik AST: 5. V. Naumov |
102.9 - 113.1 |
Mar 4, 2024 |
@ UNICS-2 | W, 74 - 93 |
UTTS Vasilyevo VTB Youth United League |
16-24 |
PTS: 17. F. Manikhin REB: 6. T. Lukashevich AST: 7. M. Reshetov |
PTS: 14. N. Lednev REB: 8. S. Shulgin AST: 7. Ilya Volodin |
97.2 - 122.2 |
Mar 13, 2024 |
v. Yenisei-2 | W, 88 - 62 |
VTB Youth United League |
17-24 |
PTS: 20. F. Manikhin REB: 7. F. Manikhin AST: 9. M. Reshetov |
PTS: 13. D. Pekshin REB: 7. Ivan Karasev AST: 6. I. Kityukha |
111.5 - 78.6 |
Mar 14, 2024 |
v. Yenisei-2 | W, 89 - 69 |
VTB Youth United League |
18-24 |
PTS: 15. Andrey Dymus REB: 8. K. Voskoboynikov AST: 6. M. Reshetov |
PTS: 14. M. Yakubets REB: 9. D. Zavorotny AST: 4. I. Kityukha |
110.0 - 85.2 |
Mar 17, 2024 |
v. CSKA-2 | W, 83 - 72 |
VTB Youth United League |
19-24 |
PTS: 37. D. Yurkov REB: 6. E. Merzlyakov AST: 9. M. Reshetov |
PTS: 16. Maxim Pronin REB: 13. Maxim Pronin AST: 8. N. Sadikov |
114.0 - 98.9 |
Mar 18, 2024 |
v. CSKA-2 | L, 46 - 73 |
VTB Youth United League |
19-25 |
PTS: 16. D. Yurkov REB: 7. S. Dubitsky AST: 4. M. Reshetov |
PTS: 14. Maxim Pronin REB: 13. Kirill Popov AST: 4. N. Sadikov |
64.2 - 101.8 |
Mar 29, 2024 |
v. Lokomotiv Kuban-2 | L, 63 - 91 |
VTB Youth United League |
19-26 |
PTS: 13. D. Yurkov REB: 4. M. Reshetov AST: 5. M. Reshetov |
PTS: 19. A. Koryakovsky REB: 8. V. Ishchenko AST: 7. Daniil Ginko |
77.1 - 111.3 |
Mar 30, 2024 |
v. Lokomotiv Kuban-2 | L, 69 - 79 |
VTB Youth United League |
19-27 |
PTS: 16. D. Yurkov REB: 6. S. Dubitsky AST: 6. D. Yurkov |
PTS: 18. A. Oreshnikov REB: 9. V. Ishchenko AST: 8. I. Grushevskii |
85.0 - 97.3 |
Apr 9, 2024 |
v. MBA-2 Moscow | L, 48 - 70 |
VTB Youth United League |
19-28 |
PTS: 10. M. Reshetov REB: 9. M. Reshetov AST: 5. M. Reshetov |
PTS: 15. M. Ogarkov REB: 13. M. Ogarkov AST: 6. Klim Adaykin |
61.0 - 88.9 |
Apr 10, 2024 |
v. MBA-2 Moscow | L, 59 - 79 |
Abuja Sports Hall VTB Youth United League |
19-29 |
PTS: 12. D. Yurkov REB: 8. F. Manikhin AST: 8. M. Reshetov |
PTS: 15. T. Shikalov REB: 15. M. Ogarkov AST: 7. M. Shalonin |
78.2 - 104.7 |
Apr 16, 2024 |
v. CSKA-2 | L, 69 - 92 |
VTB Youth United League |
19-30 |
PTS: 23. D. Yurkov REB: 4. D. Yurkov AST: 7. M. Reshetov |
PTS: 14. Ivan Zaitsev REB: 12. Maxim Pronin AST: 6. N. Sadikov |
84.1 - 112.1 |
Apr 19, 2024 |
@ CSKA-2 | L, 90 - 60 |
VTB Youth United League |
19-31 |
PTS: 15. E. Merzlyakov REB: 6. D. Yurkov AST: 6. M. Reshetov |
PTS: 14. Ivan Zaitsev REB: 11. Maxim Pronin AST: 5. M. Lagutin |
116.9 - 78.0 |