Sep 22, 2023
|
v. Ironi Ramat Gan |
W, 88 - 83 |
Hadar Yosef
Israel BSL Winner Cup
|
1-0 |
PTS: 23. Jaylen Hoard
REB: 9. Tomer Ginat
AST: 6. Bar Timor
|
PTS: 20. K. McCullum
REB: 7. J. Alston
AST: 5. J.P. Tokoto
|
102.6 - 96.8 |
Oct 3, 2023
|
v. KK Cedevita Olimpija Ljubljana |
W, 100 - 73 |
Hadar Yosef
Eurocup
|
1-0 |
PTS: 21. X. Munford
REB: 10. I. Zalmanson
AST: 8. J. Brown
|
PTS: 15. Justin Cobbs
REB: 5. Jaka Blazic
AST: 6. Justin Cobbs
|
122.3 - 89.2 |
Oct 17, 2023
|
@ Umana Venezia |
W, 81 - 97 |
Palasport Taliercio
Eurocup
|
2-0 |
PTS: 21. Tomer Ginat
REB: 9. K. Alexander
AST: 7. B. Angola-Rodas
|
PTS: 23. B. Brown, Jr.
REB: 6. A. Tessitori
AST: 5. Marco Spissu
|
103.9 - 124.4 |
Oct 24, 2023
|
@ Hamburg Towers |
W, 72 - 111 |
Halle in InselPark Hamburg
Eurocup
|
3-0 |
PTS: 22. X. Munford
REB: 11. B. Angola-Rodas
AST: 8. Bar Timor
|
PTS: 22. V.J. King
REB: 6. V.J. King
AST: 4. T. Gomez
|
96.3 - 148.4 |
Nov 2, 2023
|
@ London Lions |
W, 90 - 98 |
Crystal Palace National Sports Centre
Eurocup
|
4-0 |
PTS: 24. Tomer Ginat
REB: 13. K. Alexander
AST: 6. J. Brown
|
PTS: 22. Matt Morgan
REB: 12. D. Grantham
AST: 8. J. Taylor
|
111.7 - 121.6 |
Nov 8, 2023
|
@ Paris Basketball |
L, 114 - 87 |
Halle Georges Carpentier
Eurocup
|
4-1 |
PTS: 20. Jaylen Hoard
REB: 6. K. Alexander
AST: 7. Bar Timor
|
PTS: 23. C. Malcolm
REB: 7. C. Malcolm
AST: 10. T. Shorts II
|
156.2 - 119.2 |
Nov 14, 2023
|
@ SC Prometey Kamianske |
L, 98 - 89 |
Prometheus SC
Eurocup
|
4-2 |
PTS: 18. B. Angola-Rodas
REB: 7. Jaylen Hoard
AST: 7. J. Brown
|
PTS: 19. Tai Odiase
REB: 12. O. Balvin
AST: 7. Caleb Agada
|
122.0 - 110.8 |
Nov 22, 2023
|
v. Joventut Badalona |
W, 103 - 99 |
Hadar Yosef
Eurocup
|
5-2 |
PTS: 31. X. Munford
REB: 7. K. Alexander
AST: 9. J. Brown
|
PTS: 24. Andres Feliz
REB: 5. Tyler Cook
AST: 7. Andres Feliz
|
140.5 - 135.0 |
Nov 29, 2023
|
v. Besiktas Icrypex |
W, 81 - 75 |
Hadar Yosef
Eurocup
|
6-2 |
PTS: 19. J. Brown
REB: 8. Jaylen Hoard
AST: 7. J. Brown
|
PTS: 16. D. Needham
REB: 8. A. Delgado
AST: 9. D. Needham
|
103.9 - 96.2 |
Dec 3, 2023
|
@ Hapoel Beer Sheva |
W, 78 - 95 |
Israeli BSL
|
1-0 |
PTS: 31. Jaylen Hoard
REB: 7. Jaylen Hoard
AST: 7. Gil Beni
|
PTS: 15. Ira Lee
REB: 7. E. Koulechov
AST: 4. G. Sherfield
|
96.1 - 117.0 |
Dec 6, 2023
|
@ KK Cedevita Olimpija Ljubljana |
W, 80 - 95 |
Arena Stozice
Eurocup
|
7-2 |
PTS: 17. Jaylen Hoard
REB: 9. K. Alexander
AST: 9. J. Brown
|
PTS: 21. Jaka Blazic
REB: 8. Jaka Blazic
AST: 9. D.J. Stewart
|
102.7 - 121.9 |
Dec 9, 2023
|
v. Hapoel Upper Galilee Safed |
W, 90 - 66 |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
2-0 |
PTS: 19. Jaylen Hoard
REB: 11. K. Alexander
AST: 5. X. Munford
|
PTS: 14. L. Amsalem
REB: 11. Miron Ruina
AST: 7. Roi Huber
|
117.2 - 86.0 |
Dec 12, 2023
|
@ BC Wolves |
W, 81 - 89 |
Alytus Arena
Eurocup
|
8-2 |
PTS: 20. Jaylen Hoard
REB: 7. Tomer Ginat
AST: 7. J. Brown
|
PTS: 14. C. Mekowulu
REB: 11. C. Mekowulu
AST: 5. K. Zemaitis
|
102.9 - 113.1 |
Dec 15, 2023
|
v. Ironi Nes Ziona |
W, 97 - 94 |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
3-0 |
PTS: 26. X. Munford
REB: 12. B. Angola-Rodas
AST: 8. Bar Timor
|
PTS: 28. Rawle Alkins
REB: 10. J. Meyinsse
AST: 6. Rawle Alkins
|
117.1 - 113.5 |
Dec 17, 2023
|
@ Hapoel Eilat |
W, 76 - 112 |
Begin Arena
Israeli BSL
|
4-0 |
PTS: 22. Jaylen Hoard
REB: 8. K. Alexander
AST: 9. I. Zalmanson
|
PTS: 24. D. Booker
REB: 10. J. Levy
AST: 3. D. Booker
|
92.5 - 136.4 |
Dec 20, 2023
|
v. Umana Venezia |
W, 100 - 81 |
Hadar Yosef
Eurocup
|
9-2 |
PTS: 25. X. Munford
REB: 11. K. Alexander
AST: 8. Bar Timor
|
PTS: 16. R. Tucker
REB: 7. A. O'Connell
AST: 3. A. Tessitori
|
130.5 - 105.7 |
Dec 24, 2023
|
v. Hapoel Bank Yahav Jerusalem |
W, 109 - 100 |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
5-0 |
PTS: 31. X. Munford
REB: 7. K. Alexander
AST: 7. Bar Timor
|
PTS: 22. C. Johnson
REB: 6. G. Chachashvili
AST: 10. Speedy Smith
|
145.0 - 133.0 |
Dec 27, 2023
|
v. Hamburg Towers |
W, 118 - 101 |
Hadar Yosef
Eurocup
|
10-2 |
PTS: 21. Bar Timor
REB: 8. I. Zalmanson
AST: 7. X. Munford
|
PTS: 23. A. Dziewa
REB: 8. A. Dziewa
AST: 8. W. Christmas
|
143.0 - 122.4 |
Dec 30, 2023
|
v. Elitzur Kiryat Ata |
L, 87 - 91 |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
5-1 |
PTS: 21. Bar Timor
REB: 10. I. Zalmanson
AST: 5. Bar Timor
|
PTS: 22. J. Batemon III
REB: 8. Amin Stevens
AST: 5. Guy Palatin
|
110.5 - 115.6 |
Jan 3, 2024
|
v. BC Wolves |
W, 89 - 80 |
Hadar Yosef
Eurocup
|
11-2 |
PTS: 22. K. Alexander
REB: 13. K. Alexander
AST: 8. X. Munford
|
PTS: 20. R. Sulaimon
REB: 9. J. Taylor
AST: 5. K. Zemaitis
|
126.9 - 114.0 |
Jan 9, 2024
|
v. London Lions |
L, 96 - 100 |
Hadar Yosef
Eurocup
|
11-3 |
PTS: 24. X. Munford
REB: 8. K. Alexander
AST: 12. Bar Timor
|
PTS: 17. David Nwaba
REB: 10. G. Olaseni
AST: 7. T. Phillip
|
119.7 - 124.7 |
Jan 14, 2024
|
@ Ironi Ramat Gan |
W, 80 - 93 |
Israeli BSL
|
6-1 |
PTS: 22. Tomer Ginat
REB: 8. Tomer Ginat
AST: 5. Bar Timor
|
PTS: 22. A. Hamilton
REB: 8. Benayu Sror
AST: 4. A. Hamilton
|
103.2 - 119.9 |
Jan 17, 2024
|
v. Paris Basketball |
L, 86 - 104 |
Hadar Yosef
Eurocup
|
11-4 |
PTS: 20. Dez Wells
REB: 6. Dez Wells
AST: 6. W. Cummings
|
PTS: 20. T. Shorts II
REB: 8. Leon Kratzer
AST: 10. T. Shorts II
|
112.4 - 135.9 |
Jan 20, 2024
|
v. Maccabi FOX Tel Aviv |
W, 89 - 86 |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
7-1 |
PTS: 18. W. Cummings
REB: 5. K. Alexander
AST: 6. Bar Timor
|
PTS: 21. W. Baldwin IV
REB: 8. Roman Sorkin
AST: 8. W. Baldwin IV
|
109.1 - 105.4 |
Jan 24, 2024
|
v. SC Prometey Kamianske |
L, 105 - 113 |
Hadar Yosef
Eurocup
|
11-5 |
PTS: 24. B. Angola-Rodas
REB: 8. B. Angola-Rodas
AST: 4. W. Cummings
|
PTS: 27. R. March, Jr.
REB: 7. Caleb Agada
AST: 6. Caleb Agada
|
119.4 - 128.5 |
Jan 27, 2024
|
@ Elitzur Kiryat Ata |
W, 89 - 97 |
Israeli BSL
|
8-1 |
PTS: 22. Bar Timor
REB: 13. K. Alexander
AST: 6. Bar Timor
|
PTS: 17. J. Batemon III
REB: 6. J. Batemon III
AST: 4. J. Batemon III
|
119.3 - 130.0 |
Jan 30, 2024
|
@ Joventut Badalona |
W, 85 - 91 |
Palau Municipal d'Esports de Badalona
Eurocup
|
12-5 |
PTS: 19. W. Cummings
REB: 6. K. Alexander
AST: 6. Bar Timor
|
PTS: 19. Andres Feliz
REB: 9. Ante Tomic
AST: 6. Ante Tomic
|
114.5 - 122.6 |
Feb 2, 2024
|
v. Hapoel Beer Sheva |
W, 90 - 68 |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
9-1 |
PTS: 24. Jaylen Hoard
REB: 6. Jaylen Hoard
AST: 6. J. Brown
|
PTS: 15. G. Sherfield
REB: 6. Gilad Levy
AST: 4. Neta Segal
|
112.1 - 84.7 |
Feb 4, 2024
|
@ Hapoel Haifa |
W, 84 - 103 |
Israeli BSL
|
10-1 |
PTS: 29. Jaylen Hoard
REB: 7. Jaylen Hoard
AST: 10. J. Brown
|
PTS: 17. Jon Davis
REB: 10. Eric Griffin
AST: 9. Jon Davis
|
109.3 - 134.1 |
Feb 7, 2024
|
@ Besiktas Icrypex |
W, 73 - 94 |
Besiktas Milangaz Arena
Eurocup
|
13-5 |
PTS: 16. Tomer Ginat
REB: 7. Tomer Ginat
AST: 7. J. Brown
|
PTS: 15. A. Delgado
REB: 12. A. Delgado
AST: 3. K. Allman, Jr.
|
96.1 - 123.7 |
Feb 11, 2024
|
@ Maccabi FOX Tel Aviv |
L, 95 - 78 |
Nokia Arena
Israeli BSL
|
10-2 |
PTS: 18. X. Munford
REB: 9. K. Alexander
AST: 8. J. Brown
|
PTS: 19. B. Colson, Jr.
REB: 13. J. Rivero
AST: 9. W. Baldwin IV
|
129.5 - 106.3 |
Feb 14, 2024
|
v. Hapoel Afula |
W, 93 - 81 |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
11-2 |
PTS: 18. Dez Wells
REB: 13. K. Alexander
AST: 13. Bar Timor
|
PTS: 26. C. Stanley
REB: 7. S. Weisz
AST: 5. S. Weisz
|
119.2 - 103.8 |
Feb 17, 2024
|
@ Hapoel Unet Holon |
L, 98 - 90 |
Holon City Arena
Israeli BSL
|
11-3 |
PTS: 23. Tomer Ginat
REB: 11. Tomer Ginat
AST: 7. J. Brown
|
PTS: 21. Kevin Hervey
REB: 8. Kevin Hervey
AST: 5. D. Burns
|
126.0 - 115.7 |
Mar 2, 2024
|
v. Hapoel Unet Holon |
W, 90 - 78 |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
12-3 |
PTS: 21. Tomer Ginat
REB: 10. Tomer Ginat
AST: 9. J. Brown
|
PTS: 15. Y. Hanochi
REB: 10. Kevin Hervey
AST: 9. Niv Misgav
|
117.9 - 102.2 |
Mar 5, 2024
|
v. Bnei Herzelia |
W, 99 - 80 |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
13-3 |
PTS: 22. Jaylen Hoard
REB: 10. B. Angola-Rodas
AST: 16. Bar Timor
|
PTS: 21. Tyler Stone
REB: 8. W. Workman
AST: 5. Tyler Stone
|
126.9 - 102.6 |
Mar 8, 2024
|
@ Hapoel Eilat |
W, 78 - 106 |
Begin Arena
Israeli BSL
|
14-3 |
PTS: 18. Tomer Ginat
REB: 4. Tomer Ginat
AST: 5. J. Brown
|
PTS: 21. E. Stewart
REB: 7. Or Ashkenazi
AST: 6. J. Senglin
|
107.2 - 145.7 |
Mar 13, 2024
|
v. Besiktas Icrypex |
L, 89 - 94 |
Hadar Yosef
Eurocup
|
13-6 |
PTS: 28. W. Cummings
REB: 9. Jaylen Hoard
AST: 5. Bar Timor
|
PTS: 28. J. Mathews
REB: 12. A. Delgado
AST: 5. J. Mathews
|
117.1 - 123.7 |
Mar 16, 2024
|
@ Hapoel Bank Yahav Jerusalem |
W, 64 - 91 |
Malha Arena
Israeli BSL
|
15-3 |
PTS: 23. G. Hannahs
REB: 9. K. Alexander
AST: 6. B. Angola-Rodas
|
PTS: 14. Zach Hankins
REB: 9. Zach Hankins
AST: 3. L. Randolph
|
89.9 - 127.8 |
Mar 23, 2024
|
v. Hapoel Haifa |
L, 87 - 88 |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
15-4 |
PTS: 20. Tomer Ginat
REB: 9. B. Angola-Rodas
AST: 13. Bar Timor
|
PTS: 23. M. Bingham, Jr.
REB: 6. A. Hamilton
AST: 10. A. Hamilton
|
131.0 - 132.5 |
Apr 8, 2024
|
@ Hapoel Upper Galilee Safed |
W, 76 - 112 |
Israeli BSL
|
16-4 |
PTS: 19. I. Zalmanson
REB: 8. Tomer Ginat
AST: 9. Bar Timor
|
PTS: 20. L. Carreira
REB: 7. L. Amsalem
AST: 10. Roi Huber
|
95.7 - 141.0 |
Apr 16, 2024
|
v. Ironi Ramat Gan |
L, 81 - 94 |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
16-5 |
PTS: 14. K. Alexander
REB: 9. B. Angola-Rodas
AST: 9. Bar Timor
|
PTS: 17. Nuni Omot
REB: 11. M. Mathiang
AST: 5. I. Moskovits
|
105.0 - 121.9 |
Apr 19, 2024
|
@ Hapoel Afula |
L, 84 - 78 |
Israeli BSL
|
16-6 |
PTS: 22. Tomer Ginat
REB: 8. Tomer Ginat
AST: 6. Bar Timor
|
PTS: 20. J. Briggs
REB: 9. Noam Avivi
AST: 5. S. Weisz
|
106.5 - 98.9 |
Apr 24, 2024
|
@ Ironi Nes Ziona |
W, 63 - 102 |
Lev HaMoshava Arena
Israeli BSL
|
17-6 |
PTS: 19. Tomer Ginat
REB: 7. B. Angola-Rodas
AST: 6. B. Angola-Rodas
|
PTS: 15. Rawle Alkins
REB: 8. Itay Segev
AST: 4. J. Hill
|
82.5 - 133.5 |
May 1, 2024
|
@ Bnei Herzelia |
W, 80 - 82 |
HaYovel Herzliya
Israeli BSL
|
18-6 |
PTS: 23. Tomer Ginat
REB: 12. K. Alexander
AST: 4. B. Angola-Rodas
|
PTS: 20. Adrian Banks
REB: 10. W. Workman
AST: 4. Mike McGuirl
|
102.3 - 104.8 |
May 7, 2024
|
v. Hapoel Unet Holon |
W, 79 - 59 |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
19-6 |
PTS: 13. Tomer Ginat
REB: 8. K. Alexander
AST: 8. B. Angola-Rodas
|
PTS: 19. Justin Smith
REB: 9. Kevin Hervey
AST: 7. Niv Misgav
|
111.8 - 83.5 |
May 15, 2024 2:00 PM ET |
v. Ironi Ramat Gan |
Preview |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
- |
PTS: .
REB: .
AST: .
|
PTS: .
REB: .
AST: .
|
N/A |
May 19, 2024 2:00 PM ET |
v. Elitzur Kiryat Ata |
Preview |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
- |
PTS: .
REB: .
AST: .
|
PTS: .
REB: .
AST: .
|
N/A |
May 22, 2024 2:00 PM ET |
@ Maccabi FOX Tel Aviv |
Preview |
Nokia Arena
Israeli BSL
|
- |
PTS: .
REB: .
AST: .
|
PTS: .
REB: .
AST: .
|
N/A |
May 25, 2024 2:00 PM ET |
@ Hapoel Bank Yahav Jerusalem |
Preview |
Malha Arena
Israeli BSL
|
- |
PTS: .
REB: .
AST: .
|
PTS: .
REB: .
AST: .
|
N/A |
May 26, 2024 2:00 PM ET |
v. Elitzur Kiryat Ata |
Preview |
Hadar Yosef
Israeli BSL
|
- |
PTS: .
REB: .
AST: .
|
PTS: .
REB: .
AST: .
|
N/A |